آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 47285
تاریخ انتشار : 11 اسفند 1392 11:32
تعداد بازدید : 646

کاهش قیمت در آینده نزدیک

گوشی های هوشمند در پایان راهند

در حالی که گوشی های هوشمند به بخش مهم زندگی امروزی تبدیل شده و جای همه چیز را گرفته اند، کارشناسان از پایان عصر آنها خبر می دهند.

خبرگزاری مهر- تحلیلگران هشدار داده‌اند که احتمالا به روز کردن گوشی‌های هوشمند در نهایت کاربران را خسته خواهد کرد و احتمالا فروش این محصولات به شدت کاهش یابد.  رشد فروش گوشی هوشمند در سراسر جهان، امسال به طور قابل توجهی کاهش می‌یابد و تا 2018 روند کندی را در پیش می‌گیرد و متوسط قیمت‌ها به طور چشمگیری به خاطر تغییر تقاضا به سوی چین و دیگر کشورهای در حال توسعه، کاهش می‌یابد.
بر این اساس انتظار می‌رود فروش گوشی هوشمند در سال 2014 به رشد سالانه 19/3درصد برسد و پس از آن در سال 2018 شاهد رشد 6/2 درصدی برسد. این کاهش در سالجاری در حالی روی خواهد داد که در سال 2013 شاهد افزایش فروش 39/2درصدی در این بازار بودیم. این پیش بینی حاکی از آن است که افزایش انفجاری فروش گوشی هوشمند در آمریکا و دیگرکشورهای توسعه یافته با آیفون اپل در سال 2007 آغاز شد اکنون به پایان خود نزدیک است. انتظار می‌رود رشد گوشی هوشمند در آمریکای شمالی و اروپا به تک رقمی کاهش یافته و ژاپن حتی شاهد کاهش بیشتری در فروش این محصولات طی چند سال آینده خواهد بود. سازندگان گوشی‌های هوشمند به طور چشمگیری روی چین تمرکز کرده‌اند که بسیاری از کابران آن در حال روی آوردن از تلفن‌های همراه معمولی به گوشی‌های هوشمند با قیمت کمتر از 300 دلار هستند.
در آمریکای شمالی بیش از 200 میلیون گوشی هوشمند فعال و مورد استفاده است. تحلیلگران بازار پیش بینی می‌کنند 2014 سالی خواهد بود که در آن گذار چشمگیری برای بازار گوشی‌های هوشمند روی خواهد داد. در این سال نه تنها رشد فروش گوشی هوشمند به پایین‌ترین سطح می‌رسد بلکه نیاز به سازگاری گوشی نیز تغییر می‌کند.
متوسط قیمت فروش برای گوشی‌های هوشمند در سال گذشته 335 دلار بود که قرار است به 260 دلار تا سال 2018 کاهش یابد؛ این در حالی است که مهم‌ترین محصولات مانند آیفون 5S یا سامسونگ گلکسی S4 از این قیمت بالاتر بوده‌اند.  در سال گذشته 322/5میلیون دستگاه گوشی هوشمند با قیمت کمتر از 150 دلار به فروش رفت و گمانه‌زنی‌ها حاکی از ادامه این روند قیمت و فروش است. قرار است در سالجاری گوشی‌های هوشمندی به بازار عرضه شود که در همین گروه قیمتی و حتی برخی به ارزانی 25 دلار باشند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :