آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 4739
تاریخ انتشار : 14 دی 1390 0:51
تعداد بازدید : 558

سریع ترین زیردریایی شخصی جهان بدون موتور حرکت می کند

شرکتی به نام Aqua Venture برای ساخت ابزاری که به ادعای این شرکت سریع ترین زیردریایی شخصی جهان است، رویکردی جدید داشته و سیستم موتور را از آن حذف کرده، در عوض این زیردریایی توسط نقلیه ای بر روی سطح آب یدک کشیده می شود.

پاپ ساینس- این شرکت می‌گوید در واقع در سیستم حرکتی که برای این زیر دریایی با نام SeaBird یا پرنده دریایی طراحی شده است، انرژی مورد نیاز آن را از موتور درونسوزی تامین می‌کند که بر روی شناور سطح آب قرار گرفته است.در حالی که سریع‌ترین زیردریایی شخصی کنونی سرعتی برابر 16 کیلومتر بر ساعت دارد، پرنده دریایی می‌تواند روی آب یا در زیر سطح آب با سرعتی برابر 40 کیلومتر بر ساعت حرکت کند. می‌توان این زیردریایی را با کمک طنابی به طول 122 متر یدک کشید به این شکل فاصله زیادی میان یدک کش و زیردریایی ایجاد شده و فضای کافی برای حرکت کردن و مانور دادن پرنده دریایی به وجود خواهد آمد.
یدک کش شرکت Aqua Venture می‌تواند به صورت همزمان تا دو زیردریایی را به همراه خود یدک بکشد. زیردریایی‌های مرغ دریایی می‌توانند در موارد توریستی تا عمق 46 متری مورد استفاده قرار بگیرند با این همه برای مشتریان ویژه‌ای که برای این زیردریایی‌ها مصارف تحقیقاتی در نظر گرفته‌اند این عمق به 91 متر افزایش پیدا خواهد کرد. همچنین این زیردریایی‌ها می‌توانند برای 24 تا 72 ساعت هوای مورد نیاز برای تنفس سرنشینان خود را تامین کنند.
سیستم هدایتی این زیردریایی سکانی "جوی استیک" مانند و پدال‌هایی خواهد بود که امکان مانوردهی 360 درجه را برای زیردریایی به وجود خواهد آورد. شرکت در عین حال گزینه سکان سه محوری مرکزی را برای زیردریایی‌های خود در نظر گرفته است. سیستم صوتی از دیگر ویژگی‌های این زیردریایی است که در زمان‌هایی که میدان دید زیردریایی محدود می شود، برای هشدار از خطرهای موجود در اطراف مورد استفاده قرار می‌گیرد.
در عین حال سیستم دورسنجی این زیردریایی امکان ارسال تصاویر ویدیویی، استفاده از GPS و ارسال و دریافت دیگر انواع اطلاعات را در زمان حقیقی به وجود خواهد آورد. نمونه تک سرنشینه این زیردریایی‌ها در حال حاضر عرضه شده‌اند اما مدل دو سرنشینه آن با قیمتی حدود 210 هزار دلار به زودی عرضه خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :