آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 4756
تاریخ انتشار : 17 دی 1390 9:26
تعداد بازدید : 533

رييس مرکز رسانه‌هاي ديجيتال خبر داد:

ارايه فاز نخست کتابخانه ديجيتال بر بستر تلفن همراه

رييس مرکز توسعه فناوري اطلاعات و رسانه هاي ديجيتال از مذاکره با اپراتورهاي تلفن همراه خبر داد و اعلام کرد: از اين طريق قرار است فاز نخست کتابخانه ديجيتال بر بستر تلفن همراه ارایه شود.

ایسنا- حسن عليزاده اظهار داشت: در اين راستا با اپراتورهاي تلفن همراه نيز وارد مذاکره شده‌ايم تا امکان خريد برخي کتب از اين کتابخانه ديجيتال از طريق نظام پرداخت کارت شارژ موبايل صورت بگيرد. البته در اين ميان به‌طور قطع دسترسي به برخي کتب نيز رايگان خواهد بود.
 وي با تشريح برنامه‌ها و سياست‌هاي اين مرکز براي توسعه و حمايت از فناوري اطلاعات و رسانه‌هاي ديجيتال گفت: ساماندهي محصولات حوزه ديجيتال و تعامل با اتحاديه‌هاي فعال در اين بخش همچون اتحاديه صادرکنندگان نرم‌افزار، اتحاديه ساماندهي نرم‌افزار، اتحاديه حامل‌هاي ديجيتال و بنياد ملي بازي‌هاي رايانه‌اي در دستور کار اين مرکز قرار دارد.
 وي با اشاره به ويژگي فرابخشي مرکز توسعه فناوري اطلاعات و رسانه‌هاي ديجيتال، يکي از اقدامات اين مرکز را تسهيل فرآيندهاي حمايت از بخش خصوصي عنوان کرد و گفت: اين مرکز درصدد است با تمامي قوا به بخش خصوصي براي توسعه و توليد محتواي ديجيتال کمک کند به نحوي که برون‌سپاري نرم‌افزارهاي توليد شده توسط اين بخش در دستور کار قرار گرفته است. رييس مرکز توسعه فناوري اطلاعات و رسانه‌هاي ديجيتال از ايجاد مرکز رسيدگي به ثبت نرم‌افزارهاي موبايل و نيز ستاد مبارزه با تکثير و توزيع محصولات غيرمجاز فرهنگي به‌عنوان اقدامات مهم در زمينه نظارت بر محصولات فرهنگي ديجيتال خبر داد و خاطرنشان کرد: تا پايان دي‌ماه آيين‌نامه مصاديق توليد حامل‌هاي ديجيتال را براي فعالان اين بخش اعلام خواهيم کرد تا مصاديق نظارتي محصولات ديجيتال قبل از توليد مورد توجه قرار گيرد.
 وي از برنامه‌هاي اين مرکز براي راه‌اندازي کتابخانه ديجيتال برروي گوشي موبايل خبر داد و گفت: بسترسازي اين پروژه برعهده مرکز توسعه فناوري اطلاعات و رسانه‌هاي ديجيتال است که فاز نخست آن در حال عملياتي شدن است به اين معني که اين کتابخانه ديجيتال برروي تمامي گوشي‌هاي موبايل با سيستم‌هاي عامل‌ مختلف قابل نصب خواهد بود.  عليزاده با اشاره به تعامل با نهاد کتابخانه‌ها براي راه‌اندازي اين پروژه افزود: از طريق اين طرح تمامي نسخ خطي قابل تبديل به نرم‌افزار و نصب برروي گوشي‌هاي موبايل خواهد بود که در حال مذاکره براي دريافت ديتابيس و حق نشر کتب هستيم.   رييس مرکز توسعه فناوري اطلاعات و رسانه‌هاي ديجيتال فرهنگ‌سازي براي خريد محصولات ديجيتالي داراي هولوگرام، استفاده صحيح از رايانه با اجراي طرح رايانه پاک، حمايت از شرکت‌هاي دانش بنيان و حمايت از توليد بازي‌هاي شبکه‌اي را از ديگر برنامه‌هاي در دست اقدام اين مرکز عنوان کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :