آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 4758
تاریخ انتشار : 17 دی 1390 9:29
تعداد بازدید : 566

اعلام برنامه هاي آتي سازمان فناوري اطلاعات به منظور مهاجرت به IPv6

سازمان فناوري اطلاعات ايران با توجه به ضرورت مهاجرت به پروتكل جديد اينترنتي با تشكيل گروه ضربت IPv6 ايران، برنامه ريزي، تدوين و پياده سازي مكانيزم هاي گذر از IPv4 به IPv6 را آغاز كرده و تاكنون اقدامات بسياري به منظور فراهم ساختن زمينه هاي مهاجرت به IPv6 انجام شده است.

ایسنا- انتقال داده‌ها در شبكه جهاني اينترنت، در قالب بسته‌هاي كوچك و به وسيله يك پروتكل ارتباطي با نام پروتكل اينترنت (IP) انجام مي‌شود.
 در حال حاضر پروتكل اينترنت نسخه چهار (IPv4) شالوده اصلي اينترنت را تشكيل مي‌دهد اما با گذشت زمان و با توجه به رشد سريع كاربران اينترنت و بروز مشكلات حاضر در IPv4، پروتكل مذكور پاسخگوي نياز رو به رشد كاربران نيست و اين جريان باعث طراحي پروتكل اينترنت IPv6 شد.
 اهم اقدامات سازمان فناوري اطلاعات شامل مطالعه، بررسي و آزمايش سناريوهاي گذر در سطح آزمايشگاه و شبكه زنده، دريافت يك بازه 32 از آدرس‌هاي عددي اينترنتي (IPv6) از ripe ncc و توزيع آن در سطح كشور، ثبت دامنه‌هايiran IPv6.ir و IPv6iran.ir و راه‌اندازي سايت‌هاي مربوطه است.
 بررسي استانداردهاي IPv6 براي خريد تجهيزات شبكه‌هاي استاني و درنهايت اعمال آنها، هماهنگي با ispها براي پياده‌سازي مكانيزم‌هاي گذر و نيز مذاكره با دانشگاه‌هاي فني جهت انجام عمليات گذر در شبكه‌هاي علمي كشور نيز از ديگر اقدامات انجام شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :