آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 4819
تاریخ انتشار : 18 دی 1390 9:26
تعداد بازدید : 767

راه اندازی سیستم الکترونیکی دریافت عوارض جاده ای از بهمن ماه

افندی زاده گفت: تلاش می کنیم سیستم الکترونیکی دریافت عوارض جاده ای را که راننده می تواند با شارژ کارت مربوطه و نصب سنسور لازم بدون توقف از عوارضی عبور کند را برای اولین بار از بهمن ماه در اتوبان تهران – قم راه اندازی کنیم.

روابط عمومی وزارت راه و شهرسازی- معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور در سال‌های گذشته، از راه‌اندازی سیستم الکترونیکی دریافت عوارض جاده‌ای از بهمن ماه امسال خبر داد. شهریار افندی‌زاده با بیان اینکه طی سه سال گذشته شاهد تحولات گسترده‌ای در حوزه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور بوده‌ایم، گفت: در حال حاضر 625 راهدارخانه مجهز با 7 هزار و 800 دستگاه ماشین‌آلات مورد نیاز در قالب یکهزار و 157 اکیپ راهداری خدمات لازم را به مردم در جاده‌های کشور ارایه می‌دهند.
رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای به استفاده از انواع سیستم‌های هوشمند در جاده‌های کشور اشاره کرد و اظهار داشت: از 56 گردنه کشور، کار نصب ایستگاه هواشناسی در 16 گردنه به اتمام رسیده و در مابقی گردنه‌ها نیز ادامه دارد. وی با اشاره به نصب 200 دستگاه دوربین و 150 عدد تابلوی پیام نمای متغیر در جاده‌های کشور افزود: این دستگاه‌ها به همراه 600 دستگاه ترافیک شمار آنلاین اطلاعات لازم را به مراکز مدیریت راه‌های کشور انتقال می‌دهند. معاون وزیر راه و شهرسازی از راه‌اندازی سیستم الکترونیکی دریافت عوارض جاده‌ای از بهمن ماه امسال خبر داد و گفت: تلاش می‌کنیم این سیستم را که راننده می‌تواند با شارژ کارت مربوطه و نصب سنسور لازم بدون توقف از عوارضی عبور کند را برای اولین بار از بهمن ماه در اتوبان تهران – قم راه‌اندازی کنیم.
وی تصریح کرد: راه‌اندازی سیستم الکترونیکی دریافت عوارض جاده‌ای کار جدیدی محسوب می‌شود که می‌تواند به نوعی ایجاد کننده تحول در جاده‌ها نیز باشد.
افندی‌زاده سپس به تشکیل اداره کل نظارت و نگهداری آزاد راه‌ها اشاره کرد و اظهار داشت: آیین‌نامه نگهداری آزادراه‌ها تدوین و به تمامی شرکت‌های سرمایه‌گذاری ابلاغ شده است تا در این قسمت نیز از یک سیستم مناسب برخوردار باشیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :