آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 4822
تاریخ انتشار : 18 دی 1390 9:34
تعداد بازدید : 429

دبيرخانه شبکه پارک هاي علم و فناوري سازمان همکاري هاي اسلامي راه اندازي شد

دبيرخانه شبکه پارک هاي علم و فناوري سازمان همکاري هاي اسلامي با حضور مسوول کميته دایم همکاري هاي علمي و فناوري سازمان همکاري هاي اسلامي و معاون امور بين الملل وزارت علوم، تحقيقات و فناوري در پارک علم و فناوري گيلان راه اندازي شد.

ایسنا-  در نشستي که به همين منظور در پارک علم و فناوري گيلان برگزار شد، دکتر مجيد متقي طلب، ریيس پارک علم و فناوري گيلان با اشاره به پتانسيل بالاي کشورهاي اسلامي در حوزه علم و فناوري گفت: با ايجاد دبيرخانه شبکه پارک‌هاي علم و فناوري سازمان همکاري‌هاي اسلامي، مي‌توان تعامل بهتر و رو به رشدي را در حوزه علم و فناوري بين فناوران مسلمان و ارایه فناوري‌هاي آنان به جهان داشت.
دکتر قرباني، معاون امور بين‌الملل وزارت علوم، تحقيقات و فناوري نيز در اين نشست با اشاره به سياست‌هاي دولت جمهوري اسلامي ايران در رشد و توسعه همکاري‌ها، با تکيه بر فناوري‌هاي به دست آمده توسط فناوران مسلمان گفت: با حضور 18 پارک علم و فناوري فعال و ايجاد 12 پارک ديگر در سطح کشور در تلاشيم که روز به روز بر فعاليت‌هاي جمهوري اسلامي ايران و نقش‌آفريني نخبگان جهان اسلام در عرصه جهاني بيفزاييم.
وي افزود: در حال حاضر شبکه زنان دانشمند جهان اسلام، مرکز انتقال علم و فناوري وابسته به کشورهاي حاشيه اقيانوس هند و مرکز اسنادي علوم جهان اسلام در ايران فعال هستند و اميدواريم با راه‌اندازي شبکه پارک‌هاي علم و فناوري کشورهاي اسلامي قدم ديگري در توسعه و به کارگيري علم و فناوري در منطقه برداشته شود.
همچنين استاد عطاء الرحمن، مسوول کميته دایم همکاري‌هاي علمي و فناوري سازمان همکاري‌هاي اسلامي در اين نشست ابراز اميدواري کرد با راه‌اندازي اين شبکه در پارک علم و فناوري گيلان، شاهد ارتقا و توسعه همکاري‌ها بين نخبگان ايراني و ديگر کشورهاي اسلامي و جهان اسلام باشيم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :