آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 4826
تاریخ انتشار : 18 دی 1390 9:47
تعداد بازدید : 552

معاون بهره‌برداری شرکت زیرساخت:

20 گیگابیت به ظرفیت اینترنت افزوده می شود

معاون بهره برداری و مدیریت شبکه ارتباطات زیرساخت از خرید 20 گیگابیت پهنای باند اینترنت برای افزایش ظرفیت اینترنت کشور از دو شرکت سوپرآنلاین ترکیه و روس تلکوم خبر داد و گفت: ظرفیت پهنای باند اینترنت با این خرید به بیش از دو برابر افزایش می یابد.

خبرگزاری مهر - حسن شاهی درباره آخرین وضعیت قراردادهای بین‌المللی زیرساخت ارتباطی کشور افزود: قراردادهای بین‌المللی براساس اساسنامه و طرح‌های حاکمیتی جزو وظایف شرکت ارتباطات زیرساخت است که براین اساس می‌تواند پهنای باند اینترنت را با مجوزهای لازم از فروشندگان بین‌المللی دریافت کند.
وی با بیان اینکه شرکت ارتباطات زیرساخت اخیرا دو پهنای باند 10 گیگابیتی را در جریان مناقصات با فروشندگان بین‌المللی تامین و خریداری کرده است، گفـت: براساس این خرید به زودی ظرفیت پهنای باند اینترنت کشور به بیش از دو برابر افزایش می‌یابد.
 شاهی این افزایش ظرفیت شبکه را مربوط به خریدهای پهنای باند اینترنت از دو شرکت سوپرآنلاین ترکیه و روس تلکوم عنوان کرد و ادامه داد: این ظرفیت‌های جدید با انجام تست‌های مدنظر به زودی وارد شبکه ارتباطات زیرساخت می‌شود.معاون بهره‌برداری و مدیریت شبکه ارتباطات زیرساخت همچنین به اجرای پروژه ارتباطی چهار جانبه ایران و اروپا و اهداف مدنظر در تحقق آن به عنوان یکی دیگر از قراردادهای بین‌المللی ارتباطی بیان کرد: این پروژه مفهوم و موضوعی کاملا متفاوت از دیگر برنامه‌های شرکت ارتباطات زیرساخت دارد و تمامی مقولات فناوری اطلاعات، دیتا و ترانزیت بین‌الملل را شامل شده و در راستای چشم‌انداز 20 ساله کشور قرار است ایران را به هاب منطقه تبدیل کند.
وی با بیان اینکه در این پروژه با شرکایی که این قرارداد را امضا کرده‌اند، عمان تل، روس تلکوم و C&W انگلستان به این توافق رسیدیم که تعهداتی را در حوزه خود انجام دهیم، ادامه داد: هم اکنون کار اجرایی این پروژه آغاز و تاکنون سه جلسه منسجم مدیریتی و فنی در لایه‌های مختلف در این بخش برگزار شده است.
شاهی با تاکید بر اینکه جلسات زمانبندی شده با تاریخ معین برگزار و برمبنای این جلسات پیشرفت کار پایش می‌شود که تاکنون نیز پیشرفت خوبی در این راستا محقق شده است، افزود: این پروژه جنبه‌های مختلفی دارد که هدف ایران در آن رسیدن به هاب منطقه، درآمدزایی و ارتقای سطح اعتبار بین‌المللی در منطقه و کشورهای جهانی است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :