آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 4834
تاریخ انتشار : 18 دی 1390 10:2
تعداد بازدید : 461

اعتراض نوده فراهانی به تغيير اصلاحيه قانون نظام صنفي

مشاور رييس جمهور در امور اصناف از تغييراتي كه مجلس در برخي بندهاي اصلاحيه قانون نظام صنفي ايجاد كرده انتقاد كرد و گفت: به مجلس مي روم و موارد تغيير يافته را اصلاح مي كنيم.

ایسنا- قاسم نوده‌فراهاني، رييس شوراي اصناف كشور اظهار داشت: براي مثال يكي از مواد تغيير يافته ماده 72 است كه طبق اصلاحيه قرار بود هيات‌هاي سه نفره به تخلفات صنفي رسيدگي كنند اما مجلس اين ماده را تغيير داده به گونه‌اي كه دو نفر را به عنوان مهمان نوشتند؛ اين مورد را قبول نداريم و اصلاح مي‌كنيم.
وي با تاكيد بر اينكه براي اصلاح آنچه اتفاق افتاده به مجلس مي‌رويم، تصريح كرد: از يكشنبه كه كار مجلس شروع شود به مجلس مي‌رويم و اميدواريم كه در خلال كار قانون مبارزه با كالاي قاچاق، اين كار هم انجام شود.
قانون نظام صنفي در سال 1383 به تصويب رسيد و پس از اجراي آن نواقص موجود آشكار شدند و اكنون شوراي اصناف كشور در پي اصلاح اين قانون است. قانون نظام صنفي در گام اول در شوراي اصناف كشور بررسي كارشناسي، تكميل و نواقص آن برطرف شد بنابراين بندهايي از اين قانون كه در اجرا به مشكل خورده بود، كارشناسي و اصلاحيه كامل و جامعي به مجلس ارایه شد.
به گفته مسوولان شوراي اصناف، اصلاحيه قانون نظام صنفي كه به مجلس مي‌رود شامل 70 ماده اصلاح شده است كه پس از برگزاري جلسات هفته‌اي به مدت سه ماه و با حضور رييس شوراي اصناف كشور، نمايندگان حقوقي شورا و نمايندگان بازرگاني در كميسيون اقتصادي مجلس و بررسي قانون در اين جلسات سرانجام اصلاحيه به طور كامل و جامع آماده شده و به زودي به صحن علني مجلس مي‌رود.
طبق وعده‌هاي داده شده از سوي نمايندگان مجلس، اصلاحيه قانون نظام صنفي قبل از پايان دور هشتم مجلس به صحن علني مي‌رود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :