آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 4835
تاریخ انتشار : 18 دی 1390 10:3
تعداد بازدید : 461

24 تا 27 ارديبهشت ماه سال آينده برگزار خواهد شد

اولین جشنواره فروش تجهيزات رايانه اصفهان

رييس اتحاديه صنف خدمات رايانه شهرستان اصفهان از برگزاري جشنواره فروش تجهيزات رايانه با همکاري و اخذ مجوز اداره بازرگاني و شرکت نمايشگاه هاي استان براي اولين بار در کشور در 24 تا 27 ارديبهشت ماه سال آينده خبر داد.

ایسنا- مجيد کرباسچي با بيان اينکه تمام کالاهاي وارداتي بايد داراي کد مشخص يا همان ايران کد باشند، گفت: اگر کالايي وارداتي فاقد اين برچسب باشد، قاچاق محسوب مي‌شود و در همين راستا به تمام اعضاي صنف اين اخطار داده شده است که از فروش اجناس بدون برچسب ايران کد خودداري کنند.
وي با تاکيد بر اينکه تعداد زيادي از پرونده‌هاي موجود در شوراي حل اختلاف اين اتحاديه از عدم دانش و اطلاعات کافي تعميرکنندگان حکايت مي‌کند، داشت: تعميرکنندگان رايانه موظف هستند به غير از پروانه کسب اتحاديه که در اختيار دارند، مجوز تعمير نيز از کميسيون فني اتحاديه صنف خدمات رايانه از نظر مهارت، امکانات و تجهيزاتي که در اختيار دارند را دريافت کنند.
وي گفت: کميسيون فني اتحاديه با فني و حرفه‌اي استان به توافقاتي در مورد برگزاري آزمون‌هاي تخصصي رسيده است.
رييس اتحاديه صنف خدمات رايانه اصفهان همچنین افزود: تعميرکنندگان رايانه بايد علاوه بر داشتن پروانه کسب از اتحاديه، مجوز تعمير نيز از کميسيون فني صنف خدمات رايانه داشته باشند.
وی با اشاره به گسترش جرايم رايانه‌اي اظهار داشت: پليس فتا با همکاري اتحاديه اقدام به برگزاري کلاس‌هاي آموزشي براي اعضاي اين صنف به ويژه کافه‌نت‌داران در خصوص جرايم اينترنتي كرده است.
وي تصريح کرد: با توجه به اينکه مجرمان اينترنتي براي اينکه رديابي نشوند در کافه‌نت‌ها تخلفات خود را انجام مي‌دهند، صاحبان کافه‌نت‌ها از اين پس موظفند که مشخصات کارت ملي، ساعت ورود و خروج مراجعه کنندگان خود را ثبت کنند.
رييس اتحاديه صنف خدمات رايانه شهرستان اصفهان افزود: استفاده از vpnو ساير فيلتر شکن‌ها در کافه‌نت‌ها نيز ممنوع شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :