آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 48508
تاریخ انتشار : 24 اسفند 1392 12:31
تعداد بازدید : 2002

20 تا 22 اسفند در دوبی

CABSAT بیست سالگی اش را جشن گرفت

بیستمین نمایشگاه سالانه رسانه های دیجیتال و ارتباطات و ماهوره CABSAT 2014 از روز ۱۱ مارس به مدت سه روز (۲۰ تا ۲۲ اسفند ۱۳۹۲) در مرکز تجارت جهانی دوبی برگزار شد.

فناوران- CABSAT به عنوان مهم‌ترین رویداد رسانه‌های دیجیتال در منطقه خاور میانه وآفریقا و جنوب آسیا و سومین نمایشگاه بزرگ جهان در این نوع آخرین نوآوری‌های رسانه‌های دیجیتال شامل تجهیزات ضبط و فیلم برداری و فناوری‌های تصویری تلویزیون و سینما همچنین تلویزیون‌های موبایل و اینترنتی IPTV و پیشرفت‌های مختلف از تولید محتوا تا مدیریت و پخش را در برابر چشم علاقه‌مندان گذاشت.
نمایشگاه CABSAT  امسال میزبان شرکت‌های فعال صنعت تلویزیون و رسانه‌های دیجیتال از سرتاسر دنیا بود. در سال ۲۰۱۳ بیش از ۸۵۰ شرکت از ۵۷ کشور دنیا در این نمایشگاه شرکت کرده و بیش از ۱۳ هزار نفر از این نمایشگاه دیدن کردند.
بر اساس پیش بینی‌ها، بازار تلویزیون‌های پولی در منطقه خاور میانه تا سال ۲۰۲۰ با رشد سالانه ۶۰ درصدی روبه‌رو است و تعداد دستگاه‌های متعلق به مشتریان انواع شبکه‌های Pay TV تا ۵۵۰ میلیون نفر خواهد رسید. بر اساس نظر کارشناسان این صنعت ارزش بازار پخش دیجیتال در منطقه خاور میانه و شمال آفریقا تا پایان سال ۲۰۱۴ بیش از ۲۰ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود.
امسال ارایه تجهیزات و امکانات تولید و پخش تصاویر K4 در این نمایشگاه اهمیت ویژه ای داشت و از آن جمله شرکت Sony Professional تجهیزات فوق کیفیت(BD (Beyond Definition را ارایه کرد. همزمان با نمایشگاه، کنفرانس جانبی دو روزه CABSAT  نیز با سخنرانی شهرزاد رفعتی، مدیر و کارآفرین جوان ایرانی از کشور کانادا آغاز شد. وی موضوع صحبتش را به فرصت‌های جدیدی که اینترنت و دنیای دیجیتال ایجاد کرده است، اختصاص داد.
موسس و مدیر عامل شرکت BroadbandTV از آخرین تغییرات و تحولات دنیای دیجیتال سخن گفت و اشاره کرد که شیوه سنتی تولید برنامه‌های تلویزیونی و پخش آنها از کانال‌های مرسوم جایی در آینده ندارد و رفتار مخاطب و نحوه تولید و پخش محتوا به طور کامل تحت تاثیر ارتباطات آنلاین در حال تغییر است.
در ادامه روز اول نمایشگاه کنفرانس‌های جانبی درباره چشم انداز رسانه‌های دیجیتال در خاورمیانه و وضعیت فعلی و آینده صنعت و تلویزیون‌های هوشمند ارایه شد همچنین میزگردی درباره شیوه‌های جدید کسب مخاطب و مدل‌های درآمد زایی عصر جدید ارتباطات با حضور صاحب نظران برگزار شد.
روز دوم کنفرانس با سخنرانی سام نیکلسون مدیر عامل شرکت Stargate آغاز شد. وی نیز با اشاره به تحولات عظیمنی که نوآوری‌های فناوری در چشم انداز آینده این صنعت ایجاد کرده است از تغییرات جدی در شیوه تولید و پخش محتوای دیجیتال نوید داد. رایانش ابری و K 4 را از فناوری‌هایی دانست که به زودی تغییرات اساسی در تمام جنبه‌های رسانه‌های دیجیتال ایجاد خواهد کرد و در ادامه گوشه‌هایی از پشت صحنه فیلم‌های برتر سینمای جهان را نشان داد که مهارت‌های دیجیتالبی به کار رفته در آنها حاضران را تحت تاثیر قرار داد. نمایشگاه CABSAT در روز دوم با نمایش محصولات شرکت‌های مختلف همراه شد و کلاس‌های آموزشی ویژه کارشناسان نیز از برنامه‌های جانبی CABSAT بود. از این میان حضور Mark Sager برنده جایزه اسکار جلوه‌های وپژه تصویری فیلم Gravity با استقبال خاص علاقه‌مندان همراه بود.
بیستمین نمایشگاه CABSAT به عنوان بزرگ‌ترین همایش شرکت‌های ارایه دهنده تجهیزات ارتباطی و بسترهای محتوای دیجیتالی با حضور بیش از ۹۰۰شرکت پیشگام در فناوری‌های رسانه‌ها دیجیتال و ارتباطات و ماهواره از بیش از ۶۰ کشور جهان برگزار شد و روز پنج‌شنبه گذشته به کار خود پایان داد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :