آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 48509
تاریخ انتشار : 24 اسفند 1392 12:33
تعداد بازدید : 1848

گام تازه مایکروسافت در اینترنت اشیا

مایکروسافت پروژه ای را آغاز کرده است که اجرای آن به کاربران موبایل امکان آن را می دهد تا درباره محلات و اجتماعات خود اطلاعات فوری دریافت کنند. به این ترتیب، مایکروسافت هم اینترنت اشیا را درفعالیت های خود وارد کرد.

ایرنا- هیر هیر (Here Here) نام پروژه ای است که از ترکیب تحلیل داده‌ها و رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌کند تا به کاربران خود در مورد مسایل مختلف اطلاع رسانی کند. لابراتوار تجارب اجتماعی آینده (FUSE) متعلق به بخش تحقیقات مایکروسافت این پروژه را آغاز کرده است.
این پلتفرم هماهنگ با خدمات تلفن همراه به صورت گزینشی و مرتبط، استتوس‌های مربوط به رخدادهای محلی را توزیع می‌کند. این استاتوس‌ها شبیه به پیام‌های اجتماعی ای است که دوستان برای هم ارسال می‌کنند.
وب سایت همراه با آن به کاربران این امکان را می‌دهد که از طریق نقشه ای تعاملی، از مسایل محله خود و آن چه بر آن تأثیر می‌گذارد بیش تر مطلع شوند. این خدمات آخرین نمونه از گرایش روبه رشد مایکروسافت به فناوری‌های تحلیل محور مبتنی بر محل است.
 نیویورک برای آغاز تجربه هیر هیر انتخاب شده است. هی یر هی یر داده‌های خود را از مراکز خدمات شهری، اطلاعات، و کمک‌های غیراضطراری شهر به دست می‌آورد. در مرحله بعدی با تحلیل داده‌ها، مهمترین آنها را شناسایی می‌کند و پیام‌هایش را به نحوی می‌فرستد که شبیه به پیام‌هایی باشد که مردم برای تشریح رخدادهای محله برای هم می‌فرستند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :