آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 48515
تاریخ انتشار : 24 اسفند 1392 12:42
تعداد بازدید : 2129

از اولین شنبه 92 تا اولین شنبه 93

امروز، آخرین شنبه سال است. آخرین روز آغاز هفته و آخرین روز شنبه سال 92 برای فناوران. یک سال هر شنبه از آنچه کم بود، آنچه اتفاق افتاد و آنچه خواستیم داشته باشیم، از آنها که از کنار ما رفتند و آنها که هستند.

شبنم کهن چی

از دیدار مرگ و عالی جناب سیاه نوشتیم که در اولین ماه سال 92 اتفاق افتاد و سعدی افشار را از ما گرفت. از مشکلات خانه سینما، از درخت‌های خیابان ولیعصر که بریده شدند نوشتیم. از دولتی که هشت سال بر مسند قدرت بود خداحافظی و به امید آینده‌ای بهتر به دولت جدید سلام کردیم.
نگران آینده کودکانی شدیم که به فرزندخواندگی پذیرفته می‌شوند و با لایحه‌ای که به مجلس ارایه شد اجازه داشتند همسر پدرخوانده‌هایشان شوند. درگیر مذاکرات هسته‌ای بودیم و با شنیدن خبرهای خوش امیدوار شدیم. منتظر ماندیم تا زیر سقف‌مان، انجمن صنفی روزنامه‌نگاران دوباره جمع شویم و نشد. از آلودگی هوا نوشتیم که بیشتر روزهای سال نفس‌گیر بود.
نگران فردایی شدیم که جامعه جوان ایرانی می‌شود جامعه سالمندان و هشدار مسوولان را به گوش شما رساندیم. از اسید پاشی نوشتیم که به عنوان یک رفتار ناهنجار، آمارش رو به افزایش است.
از بی‌آرتی که این روزها زیاد کشته و زخمی می‌دهند، از زنانی که هنوز در گوشه و کنار این سرزمین خودسوزی می‌کنند، از آتش سوزی در شهر و آب آلوده در لوله‌ خانه‌ مردم شهرک‌ها و مردمی که می‌میرند و بیمار می‌شوند نوشتیم.
به استقبال روز سینما رفتیم اما نه آنطور که مردم در بعضی از سینماها رفته بودند؛ شیشه‌ها شکستند و صندلی‌ها را خراب کردند و سینما را به زباله‌دانی تبدیل کردند. از تهران که با این خیابان‌ها و جمعیت و معماری، بن بستی بیش نیست نوشتیم. از زبان مادری که در شبکه‌های اجتماعی کم کم از دست می‌رود و از تناقض حرف و عمل و وظیفه مسوولان.
در سالی که گذشت روزنامه ما هفت سالش تمام شد و پا به هشت سالگی گذاشتیم و در هشت سالگی دو هزارمین شماره فناوران را هم منتشر کردیم.
حالا که آخرین شنبه سال است برای اولین شنبه‌ تا آخرین شنبه‌ای که در سال 93 روزنامه‌مان را منتشر می‌کنیم برای ایران‌مان سربلندی، برای ایرانی‌ها سلامتی و بهبود وضعیت اقتصادی و برای روزنامه‌مان موفقیت آرزو می‌کنیم. شنبه دیگر، اولین شنبه سال 93 است. سال نو مبارک.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :