آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 48551
تاریخ انتشار : 25 اسفند 1392 11:56
تعداد بازدید : 2079

عضو هیات مدیره انجمن شرکت‌های اینترنتی:

مصوبه181 رگولاتوری ISPها را نابود می کند

عضو هیات مدیره انجمن شرکت های اینترنتی درباره مصوبه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات که تخفیف هایی را برای ارایه کنندگان ADSL اعمال کرده گفت: حقیقت این است که مصوبه 181 رگولاتوری بعضی از شرکت های اینترنتی را تا لبه ورشکستگی پیش برده و از گردونه بازار خارج می کند.

ایسنا- طالب شرفی با تاکید بر اینکه تمامی کاربران در سبد خانوار خود از ADSL استفاده نمی‌کنند، گفت: بسیاری از کاربران از ADSL استفاده نمی‌کنند و با سرویس‌های دیگری به اینترنت متصل می‌شوند. در کنار این موضوع باید توجه داشت که بسیاری از سازمان‌ها، کارخانه‌ها و شرکت‌های خصوصی در حال استفاده از سرویس‌های دیگری هستند.
وی افزود: به هرحال این سازمان‌ها نیز از کاربرانی تشکیل شده‌اند تنها با این فرق که شرکت سرویسی با پهنای باند بیشتری را تهیه کرده است. درحال حاضر نیز می‌توان گفت قیمت‌ها مناسب است چراکه هر روز با توجه به نرخ تورم هزینه‌ها افزایش پیدا می‌کند، اما شرکت‌ها برای رقابت مجبور به ثابت نگه داشتن قیمت‌ها هستند.
این کارشناس، مصوبه 181 سازمان تنظیم مقررات ارتباطات را عاملی برای ضرر رساندن و ورشکستگی شرکت‌های ISP وISDP و سایر اپراتورها عنوان کرد و گفت: مطمئنا اعمال این تخفیف برای گروهی خاص سبب ایجاد اختلال و ورشکستگی برای سایر فعالان حوزه اینترنت می‌شود.
وی افزود: به علاوه اصلا مشخص‌ نیست که چه میزان از این تخفیف وارد سبد خانواده می‌شود چراکه PAPها می‌توانند وارد حوزه ISPها و ISDPها
شوند.
شرفی عنوان کرد: باید سازمان تنظیم مقررات ارتباطات به همه با یک دید یکسان نگاه کند و فرقی‌ را در این زمینه بین‌ شرکت‌ها قایل نشود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :