آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 48554
تاریخ انتشار : 25 اسفند 1392 11:58
تعداد بازدید : 2190

معاون مرکز ملی فضای مجازی:

مقررات فضای مجازی سال آینده تدوین می شود

معاون مرکز ملی فضای مجازی از تدوین و تنظیم مقررات کلان و سازماندهی فضای مجازی به عنوان یکی از برنامه های این مرکز در سال 93 خبر داد و گفت: در این زمینه اولویت با تدوین مقررات و نظام کنترل کیفی برای شبکه ملی اطلاعات است.

خبرگزاری مهر - سعید مهدیون درباره برگزاری 20 جلسه کمیسیون عالی تنظیم مقررات مرکز ملی فضای مجازی در سال گذشته که با هدف تدوین مقررات کلان این حوزه برگزار شده است، گفت: در ادامه اجرای این روند، مقررات کلان فضای مجازی کشور در حوزه سیاست نرخ گذاری، تقسیم کار ملی، نظام کنترل کیفی و تکالیف دستگاه‌ها در سال آینده تنظیم و تدوین خواهد شد.
وی با بیان اینکه ایجاد شبکه ملی اطلاعات به عنوان زیرساخت فضای مجازی کشور، بر مبنای تعریف روشن و الزامات مورد نیاز برای تحقق این شبکه به تصویب شورای عالی فضای مجازی رسیده است، ادامه داد: در این راستا، الزامات مقررات اجرای این شبکه در کمیسیون عالی تنظیم مقررات فضای مجازی به تصویب خواهد رسید.
معاون مرکز ملی فضای مجازی گفت: در چارچوب الزامات حاکم بر زیرساخت فضای مجازی کشور باید مقرراتی تنظیم شود تا وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان مجری طرح و سایر دستگا‌های اجرایی و حاکمیتی بتوانند تکالیف مدنظر را اجرایی کنند.
مهدیون از جمله این مقررات را تنظیم نظام کنترل کیفی در عرضه خدمات، محصولات و محتوا عنوان کرد و افزود: این تکالیف و مقررات کلان و تقسیم وظایف در چارچوب موضوعات محوری و الزاماتی که برای شبکه ملی اطلاعات در نظر گرفته شده است پس از تصویب در کمیسیون عالی تنظیم مقررات فضای مجازی به دستگاه‌ها ابلاغ می‌شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :