آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 48651
تاریخ انتشار : 26 اسفند 1392 12:9
تعداد بازدید : 2096

باشگاه مشتریان مخابرات تهران با عضویت فناوران افتتاح شد

تجمیع قبوض تلفن ثابت و همراه تهرانی ها

باشگاه مشتریان شرکت مخابرات استان تهران با عضویت خبرنگار روزنامه فناوران به عنوان نخستین عضو رسمی فعالیت خود را آغاز کرد.

فناوران- علیرضا صیدی روز گذشته و در یک نشست خبری علاوه بر رونمایی از باشگاه مشتریان این شرکت برنامه‌های سال آینده شرکت مخابرات استان تهران را تشریح کرد. مدیر عامل مخابرات استان تهران به ارائه توضیحاتی درباره این سرویس و فعالیت‌های مخابرات استان تهران پرداخت و گفت: پروژه‌های متعددی را تعریف کرده‌ایم که یکی از این پروژه‌ها طرح باشگاه مشتریان شرکت مخابرات استان تهران بود که اگر این پروژه با موفقیت مواجه شود می‌توان را در کل کشور اجرا کرد.
کیوان دارابی، معاون اداره کل بازاریابی شرکت مخابرات استان تهران نیز در مراسم افتتاح باشگاه مشتریان شرکت مخابرات به ارائه توضیحاتی درباره این باشگاه پرداخت و یادآور شد: برای ورود به صفحه این باشگاه مشترکان می‌توانند از طریق آدرس club.tct.ir به صفحه در نظر گرفته شده در این زمینه ورود پیدا کنند و از طریق قسمتی که به ثبت نام اختصاص داده شده عضو این سرویس شوند.
در ادامه مراسم صیدی در پاسخ به سوال فناوران پیرامون برنامه‌های این شرکت برای حذف چاپ و توزیع قبوض تلفن ثابت با بیان اینکه صدور هر قبض تلفن ثابت 150تومان هزینه در بر دارد اظهار داشت: مشکلاتی نیز برای توزیع قبوض در سطح شهر وجود دارد که در صدد هستیم این مشکلات را رفع کنیم، بر این اساس با توجه به اینکه باید ارتباطمان را با مشترکان همچنان حفظ کنیم در حال پیاده سازی طرحی با اپراتور همراه اول هستیم تا قبوض تلفن ثابت و موبایل را در تهران تجمیع کرده و مشترکان در هر دوره برای این دو سرویس یک قبض
 دریافت کنند.
وی گفت: با اجرای این طرح از سال آینده برآورد شده است که حدود 7 و نیم میلیون قبض صادر نمی‌شود و از این لحاظ علاوه بر حفظ محیط زیست صرفه اقتصادی نیز به همراه خواهد داشت.صیدی همچنین در پاسخ به سوال دیگر فناوران درباره پیامک‌های تبلیغاتی که از سوی شماره تلفن‌های ثابت ارسال می‌شود با بیان اینکه امکان قطع پیامک‌های تبلیغاتی تلفن ثابت وجود دارد، گفت: با راه اندازی سرویس پیامک تلفن ثابت هم اکنون شاهد افزایش میزان پیامک‌های تبلیغاتی از طریق خطوط تلفن ثابت هستیم که تا کنون نیز با شکایت مشترکان روبرو نبوده است اما چنانچه مشترکان تمایلی به دریافت این پیامک‌ها نداشته باشند می‌توانند درخواست خود را با مراجعه به مراکز مخابراتی سطح شهر تهران اعلام کنند که از لحاظ فنی امکان قطع این پیامک‌های تبلیغاتی وجود دارد.
وی همچنین درخصوص آخرین وضعیت ارائه سرویس تلویزیون اینترنتی و تعویق واگذاری آن گفت: از نظر فنی این پروژه نهایی شده و فاز پایلوت آن نیز در چند نقطه به انجام رسیده است، از نظر مخابرات شبکه برای ارائه سرویس IPTV آماده است و چنانچه مشکل سازمان صدا و سیما برای دریافت مجوز حل شود فروش انبوه این سرویس در استان تهران آغاز خواهد شد.
مدیرعامل شرکت مخابرات استان تهران با بیان اینکه در سال 92 بالغ بر 633هزار و 400شماره تلفن ثابت و 115هزار خط ADSL  واگذار شده است، گفت: هم اکنون ضریب نفوذ تلفن ثابت در تهران 50درصد و ضریب نفوذ ADSL، 25.8 درصد است.
وی با بیان اینکه به دلیل کمبود تجهیزات و تعویق ترخیص این تجهیزات از گمرک و مشکلات بانکی مشتریان در صف انتظار دریافت تلفن ثابت هستند، افزود: هم اکنون 55هزار فیش تلفن در نوبت دریافت داریم که پیش بینی می‌شود برای سال 93 با رفع مشکل تجهیزات به این درخواست‌ها پاسخ دهیم.
بیدخام، معاون شرکت مخابرات استان تهران نیز درمورد واگذاری شماره‌های رند مخابرات در تهران گفت: هم اکنون شماره‌های رند و مرتب مخابرات در چهار لایه سفارشی، برنز، طلایی و الماس تعریف شده که مشترکان می‌توانند برای خرید شماره‌های سفارشی و برنز به مراکز مخابراتی مراجعه کنند و شماره‌های مدنظر خود را بر اساس لیستی که در اختیارشان قرار می‌گیرد انتخاب کنند.
وی با بیان اینکه کف قیمت شماره‌های رند سفارشی 350هزار تومان و برنزی 500هزار تومان است، گفت: هم اکنون 150شماره رند در دستور واگذاری قرار دارد اما شماره‌های طلایی و الماس که تعدادشان محدود است فعلا واگذار نمی‌شود و شاید به مزایده برود.
وی همچنین از رفع مشکل پشتیبانی خطوط ADSL در تهران برای سال آینده خبر داد و گفت: هم اکنون سیستم پشتیبانی مشترکان ADSL در استان البرز راه اندازی شده و برای سال آینده نیز این سیستم در تهران نیز راه اندازی می‌شود تا مشکلات پشتیبانی از مشترکان سرویس اینترنت پرسرعت رفع شود. در همین حال درصدد افزایش پهنای باند اینترنت برای سال آینده‌ایم تا مشکل سرویس دهی به مشترکان اینترنت مرتفع شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :