آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 48668
تاریخ انتشار : 26 اسفند 1392 12:57
تعداد بازدید : 1563

مصوبه رگولاتوری خصوصی ها را دو بخش می کند

یکی از اعضای سازمان نظام صنفی رایانه ای در واکنش به مصوبه 181 رگولاتوری گفت: قیمت 35 درصد تخفیف فقط به شرکت های PAP داده شده و آنها هم می توانند این تخفیف را به زیرمجموعه های خود اعمال کنند. اما بهتر بود علاوه بر این شرکت ها، سایر شرکت ها نیز در مصوبه دیده می شد تا شکافی بین بخش خصوصی ایجاد نشود.

ایسنا - عبدالوحید واحدی افزود: البته شرکت‌ها سعی کرده‌اند با استفاده از ترفند تقسیم سرویس بین چند کاربر قیمت اینترنت را تا حدودی پایین نگه دارند که البته این موضوع باعث تحت تاثیر قرار گرفتن کیفیت سرویس مورد نظر می‌شود. در کل می‌توان گفت وضعیت کنونی و فعلی اینترنت در کشور چیزی بین بد و خوب است.
این کارشناس در مورد مصوبه اخیر سازمان تنظیم مقررات ارتباطات گفت: تخفیف اصلی را باید مردم لمس کنند نه شرکت‌های ارایه دهنده خدمات اینترنت.
وی گفت: تعبیر من از این مصوبه این است که تصمیم با توزیع کنندگان خدمات نهایی گرفته شده است.
وی همچنین افزود: ورود شرکت‌های خصوصی به زمینه واردات پهنای باند تاثیر بسیاری زیادی روی قیمت و کیفیت اینترنت در کشور خواهد گذاشت. شاید بتوان حتی این موضوع را به عنوان درمانی برای بهبود وضعیت اینترنت در کشور در نظر گرفت. درحقیقت رقابت باعث می‌شود کاهش قیمت و افزایش کیفیت بوجود آید.
واحدی گفت: با توجه به اینکه مخابرات ارگانی دولتی بوده و سپس خصوصی شده، ظرفیت‌هایی را در دست دارد که باعث ایجاد رقابتی سخت و ناعادلانه با سایر شرکت‌های خصوصی می‌شود و تضعیف بخش خصوصی را به همراه می‌آورد.
این عضو سازمان نظام صنفی رایانه کشور در پایان گفت: باید برای مصرف‌کنندگان این خدمت در کشور چاره اندیشیده شود تا اینترنت به صورت ارزان در اختیار کاربران قرار
بگیرد.
در این رابطه ابزارهایی که در خود وزارتخانه وجود دارد می‌تواند کمک بسزایی به حل این مشکلات بکند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :