آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 4870
تاریخ انتشار : 19 دی 1390 22:48
تعداد بازدید : 692

حکیم جوادی:

چهار دیتا سنتر در چهار استان كشور راه اندازی شده است

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران گفت: فناوری اطلاعات در كشور جزو شش اولویت اصلی نقشه توسعه ملی ایران در افق 1404 قرار دارد.

فناوران- علی حكیم جوادی در آیین گشایش درگاه خدمات الكترونیكی استانداری خراسان شمالی در بجنورد اظهار داشت: توسعه فناوری اطلاعات در ایران در كنار نانوتكنولوژی و انرژی هسته‌ای در افق چشم‌انداز كشور قرار گرفته است. وی اضافه كرد: با تحقق این امر، بر اساس سند چشم‌انداز، علاوه بر ایجاد مزیت‌های اقتصادی در حوزه زندگی شخصی افراد، فاصله مناطق روستایی با شهری كاهش یافته و در نتیجه، از مهاجرت جلوگیری می‌شود. معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: پیشرفت در این حوزه با شتابی زیاد در حال انجام است و عقب ماندگی در بخش فناوری اطلاعات می‌تواند مشكلات زیادی را برای كشورها ایجاد كند. وی افزود: كشورهای توسعه یافته برخی از عقب‌ماندگی‌های خود در دیگر بخش‌ها را از طریق فناوری اطلاعات جبران می‌كنند و با این رویكرد، توسعه فناوری اطلاعات در اولویت برنامه‌های كشور قرار گرفته است. وی اضافه كرد: ما برای توسعه فناوری اطلاعات در سطح كشور باید به دنبال تامین زیرساخت‌های مورد نیاز باشیم و تاكنون نیز اقدامات خوبی در این مسیر انجام شده است. وی راه‌اندازی شبكه علمی كشور را از برنامه‌های سازمان فناوری اطلاعات ایران دانست و اظهار داشت: با اجرای این طرح تمام مدارس و دانشگاه‌ها و حتی حوزه‌های علمیه در سطح كشور به شبكه ملی متصل می‌شوند. به گفته وی، این طرح در مدارس ایران به مدت چهار سال تكمیل شده و تمام مدارس به شبكه هوشمند متصل می‌شوند. وی از راه‌اندازی "دیتا سنتر" در استان‌های كشور خبر داد و گفت: اكنون چهار دیتا سنتر در چهار استان كشور راه‌اندازی شده و تا پایان امسال نیز هفت استان دیگر از جمله خراسان شمالی دارای این شبكه می‌شوند.
رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران گفت: سال آینده نیز 20 استان كشور به دیتا سنتر پیوسته و گسترش خدمات الكترونیكی در راستای ایجاد دولت الكترونیكی در آنها تسهیل می‌شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :