آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 49503
تاریخ انتشار : 19 فروردین 1393 0:0
تعداد بازدید : 293

استیو جابز مخالف تولید تلویزیون

طی چند سال گذشته بارها این شایعه منتشر شد که اپل قصد دارد گیرنده های تلویزیونی تولید کند. اما کارشناسان می گویند که اگر استیو جابز زنده بود، هرگز سراغ تولید تلویزیون نمی رفت.

ایتنا- این خبر بر پایه اطلاعات مستندی منتشر شده که در کتاب «امپراتوری خالی از سکنه: اپل بعد از استیو جابز» گردآوری شده است. وظیفه تدوین اطلاعات مندرج در این کتاب را یوکاری ایواتانی (Yukari Iwatani) از گزارشگران سابق وال استریت ژورنال برعهده داشته و مرکز خبری Business Insider هم گزیده ای از اطلاعات آن را منتشر کرده است. نویسنده کتاب می گوید که در سال ۲۰۱۰ میلادی جابز با ۱۰۰ تن از مدیران و کارمندان ارشد اپل جلسه محرمانه ای را با نام Top 100 برگزار کرد و از تمامی آنها خواست هر سوالی در مورد آینده فعالیت های اپل دارند، بدون نگرانی از او بپرسند. یکی از کارمندان از جابز پرسید که او در زمینه تولید گیرنده تلویزیون چه سیاستی دارد و مدیرعامل اپل در مقابل پاسخ داد: نه. گیرنده تلویزیونی یک تجارت خطرناک محسوب می شود. هرگز به سوددهی کامل نمی رسد و تولیدکنندگان هم روی لبه تیغ حرکت می کنند.
 این نگرانی را این روزها هم کارشناسان دارند و معتقدند که اگر اپل سراغ تولید تلویزیون برود، بازی را در بازار جهانی محصولات الکترونیکی باخته است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :