آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 49553
تاریخ انتشار : 20 فروردین 1393 0:0
تعداد بازدید : 389

مدیر امنیت شرکت توسعه سامانه‌های نرم‌افزاری نگین:

ضدبدافزارهای خارجی تهدیدی برای تولید داخل نیستند

مدیر ارشد فناوری و امنیت شرکت توسعه سامانه های نرم افزاری نگین (توسن) در مورد حضور گسترده شرکت های امنیتی در بازار کشور و رقابت با بدافزارهای بومی گفت: از آنجایی که امروزه بسیاری از حملات و همچنین روش های مقابله با آنها به سمت لایه کاربرد رفته است و توانایی استفاده از ابزارهای حفاظتی در این لایه برای تولیدکنندگان بومی به مراتب بیشتر است، لذا حضور آنتی ویروس های خارجی نمی تواند تهدیدی برای تولیدکنندگان داخلی به شمار آید.

افتانا- حمیدرضا مختاریان با تاکید بر اینکه هر کشوری می تواند با دانش بومی خود محصولاتی با کارایی موثرتر تولید کند، افزود: ورود شرکت های خارجی امکان استفاده از فناوری های جدید و انتقال تکنولوژی را برای تولید محصولات بومی فراهم خواهد کرد و می توان از طیف گسترده تری از دانش و ابزار برای تولید محصولات بومی قوی بهره 
برد.
وی همچنین با بیان اینکه لازم نیست از صفر تا صد محصولات امنیتی در داخل کشور تولید شود، گفت:کاملا بدیهی است، تعاملات با کشورهای توسعه یافته و استفاده از تجربیات، دستاوردها و نتایج علمی آنها منجر به تولید محصولات پرثمر و متنوعی خواهد شد.
مختاریان در مورد چالش های پیش رو در توسعه امنیت اطلاعات گفت: کمبود نیروی انسانی متخصص یکی از مهم ترین چالش های پیش رو در این زمینه بوده و کمبود ابزار کافی و دانش به روز موجب کاستی هایی در این زمینه شده است. 
وی افزود: همچنین می توان به چالش های موجود در زمینه رایانش ابری و شبکه های اجتماعی و مسایل امنیتی مرتبط با آنها پرداخت که با استفاده از تکنولوژی های جهانی می توان از طیف گسترده تری از دانش و ابزار برای تولید محصولات بومی قوی بهره برد.
مختاریان در مورد چالش های بانکداری الکترونیکی در کشور گفت: یکی از بزرگترین چالش های حوزه بانکداری، هزینه های بالا در ایجاد زیر ساخت لازم جهت پیاده سازی تکنولوژی های پیشرفته و عدم استفاده بهینه از تجهیزات است. 
وی افزود: رایانش ابری استفاده از سرویس های اشتراکی روی بستر اینترنت را فراهم می آورد و نقش بزرگی را در حل مشکل مذکور، بدون نیاز به هزینه های اضافی، ایفا می کند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :