آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 49803
تاریخ انتشار : 25 فروردین 1393 11:23
تعداد بازدید : 454

فیلترشکن های رایگان اطلاعات کاربر را سرقت می کنند

رییس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان کرمان گفت: کاربران باید بدانند که با استفاده از فیلترشکن های رایگان، اطلاعات خود را رایگان در اختیار ارائه دهنده فیلترشکن قرار داده اند.
خبرگزاری فارس - کامبیز اسماعیلی گفت: در پایش و رصد فضای مجازی توسط پلیس فتا، کار شناسان این پلیس به وبلاگی برخورد کردند که عامل آن اقدام به فروش نرم افزار عبور از فیلترینگ در کرمان می کرد. 
رییس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان کرمان عنوان کرد: پس از هماهنگی با مرجع قضایی کار شناسان این پلیس، مدیر این وبلاگ را شناسایی و طی عملیاتی در کمتر از ۲۴ ساعت وی را دستگیر کردند. 
اسماعیلی گفت: فرد دستگیر شده دانشجوی رشته کامپیو تر بوده و علت کار خود را سرگرمی و بالابردن تعداد بازدیدکنندگان از سایتش عنوان کرده و از مجرمانه بودن فعالیتش و قوانین ممنوعیت بارگذاری فیلترشکن در سایت آگاهی نداشته است. 
وی گفت: بیشتر و اغلب سرورهایی که اشتراک VPN را در اختیار کاربران قرار می دهند، نه تنها تمام اطلاعات رد و بدل شده را بررسی و کنترل می کنند، بلکه به همین وسیله با پورت های باز رایانه کاربر به اطلاعات درون رایانه وی دسترسی پیدا کرده و امکان کپی برداری و یا دیدن اطلاعات داخلی رایانه کاربر برای سرورهای خارجی میسر می شود. 
رسیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان کرمان افزود: فیلترشکن های رایگان که برای دور زدن محدودیت ها وجود دارد، دارای سرعت و امنیت پایین است و کاربران باید بدانند که با استفاده از فیلترشکن های رایگان، اطلاعات خود را رایگان در اختیار ارایه دهنده فیلترشکن قرار داده اند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :