آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 49819
تاریخ انتشار : 25 فروردین 1393 12:7
تعداد بازدید : 351

اتاق بازرگانی فعالیت تشکل ها را ساماندهی کند

رییس کمیسیون تشکل های اتاق بازرگانی ایران گفت: براساس قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار، اتاق بازرگانی موظف به ساماندهی تشکل ها است.

ایسنا- علی اصغر جمعه ای درباره تفکیک وظایف تشکل ها و کمیسیون های ۱۸ گانه اتاق بازرگانی ایران، گفت: از آنجایی که در اتاق بازرگانی ایران تشکل های متعددی شکل گرفته، قرار است در راستای سیاست های اتاق بازرگانی ایران این تشکل ها در یکدیگر ادغام شوند. 
وی در مورد هدفگذاری اتاق بازرگانی ایران مبنی بر راه اندازی کنفدراسیون واردات تصریح کرد: کلیه تشکل های وارداتی می توانند در این کنفدراسیون ادغام شوند.  جمعه ای با تاکید بر این که قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار اتاق بازرگانی را موظف کرده که تشکل های متعدد را ساماندهی کند، گفت: به موجب این قانون اتاق بازرگانی ایران وظیفه دارد این تشکل ها که در زمینه های مختلف در سراسر کشور تشکیل شده است را زیر نظر خود قرار دهد. 
رییس کمیسیون تشکل های اتاق بازرگانی ایران در پاسخ به این سوال که در راستای تشکیل چنین کنفدراسیونی مجمع عالی واردات نیز موظف به ادغام در آن است یا خیر گفت: هیچ اجباری برای مجمع عالی واردات وجود ندارد که تشکل زیر نظر اتاق بازرگانی باشد یا خیر ولی ساماندهی این موضوع بر عهده اتاق بازرگانی است. 
وی ادامه داد: در این راستا عدم موافقت مجمع عالی واردات برای ادغام در این کنفدراسیون باید در مراکز تصمیم گیری به شور گذاشته شود ولی ما از همه فعالان اقتصادی و تشکل ها درخواست کرده ایم که زیر نظر اتاق بازرگانی فعالیت کنند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :