آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 49820
تاریخ انتشار : 25 فروردین 1393 12:9
تعداد بازدید : 403

وزارت صنعت:

مقررات زدایی جای یارانه صادرات را می گیرد

معاون وزیر صنعت با بیان اینکه مقررات زدایی جایگزین پرداخت یارانه نقدی در اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه ها شده است، گفت: با کاهش سطح عمومی تعرفه ها در سال جاری، دولت در حال زمینه سازی برای الحاق ایران به سازمان جهانی تجارت است.

مهر- ولی اله افخمی راد افزود: مقررات زدایی مهم ترین اقدامی است که وزارت صنعت در سال ۹۳ به منظور حمایت از توسعه صادرات غیرنفتی انجام خواهد داد و از سوی دیگر، تسهیل امر صادرات نیز جایگزین پرداخت یارانه های نقدی در برنامه حمایتی دولت از صادرات در فاز دوم هدفمندی یارانه ها شده است. 
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: هدف ما این است که صادرکننده بتواند در کمترین زمان ممکن و با پایین ترین هزینه صادرات خود را انجام دهد، این در شرایطی است که مقررات زدایی و تسهیل صادرات، بهترین حمایت از صادرکنندگان است و خود صادرکنندگان نیز این خواسته را از دولت دارند. 
وی با بیان اینکه جلسه شورای عالی صادرات اردیبهشت ماه سال جاری برگزار خواهد شد، تصریح کرد: پیشنهادات وزارت صنعت به شورای عالی صادرات نیز در راستای ایجاد شفافیت بیشتر در امر صادرات و مقررات زدایی است؛ به نحوی که مقررات و آیین نامه های مانع و بازدارنده رونق صادراتی حذف شوند. 
به گفته افخمی راد، متوسط تعرفه ها در بخش های مختلف در سال جاری کاهش یافته و هدف دولت این است که راه را برای پیوستن ایران به سازمان جهانی تجارت هموار کند. 
وی از کاهش طبقات تعرفه ای خبر داد و گفت: تلاش داریم تا مبادلات کالایی هموار شده و تراز تجاری ایران با سایر کشور ها، مثبت شود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :