آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 49821
تاریخ انتشار : 25 فروردین 1393 12:17
تعداد بازدید : 344

درخواست نوکیا برای بازنشستگی هشت هزار کارمند

نوکیا به تازگی بیانیه ای را برای کارگران کارخانه چنای هند ارسال کرده و از آنها خواسته تا در صورت تمایل اعلام بازنشستگی کرده و شرکت را به قصد کار کردن در کمپانی دیگری ترک کنند.

زومیت- شرکت نوکیا تاکید کرده که به زودی نیروی کار کارخانه چنای هند کاهش خواهد یافت و بخش بزرگی از نیروی کار این کمپانی اخراج خواهند شد.نوکیا مهم ترین دلیل این اقدام خود را عدم توافق این کمپانی فنلاندی با دولت هند اعلام کرده که هنوز هم حل نشده است. سال گذشته دولت هند اعلام کرد که نوکیا، مالیات ۳ میلیارد دلاری خود را به این کشور پرداخت نکرده و از این رو کل دارایی های این شرکت را مصادره خواهد کرد.نوکیا به کارمندان خود در کارخانه چنای گفته که گزینه های شفاف مالی را برای خروج مسالمت آمیز از شرکت روی میز گذاشته تا شرکت را ترک کرده و جای دیگری مشغول به کار شوند.
دولت هند از نوکیا خواسته است که اگر می خواهد دارایی های ضبط شده اش را پس بگیرید، مبلغ ۵۰۰ میلیون دلار را پرداخت کند. نوکیا نیز این رقم را منطقی نمی داند و از پرداخت آن سر باز می زند. تحلیل گران معتقدند که ارزش کارخانه چنای هند بیش از چند میلیارد دلار است. همچنین ممکن است بسته شدن کارخانه چنای، قرارداد نوکیا با مایکروسافت را تحت الشعاع قرار دهد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :