آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 49823
تاریخ انتشار : 25 فروردین 1393 12:22
تعداد بازدید : 290

اروپا به دنبال استفاده از گوشی در اهداف پزشکی و سلامت

اتحادیه اروپا از بسیاری از کارشناسان اروپایی برای مشاوره در جهت استفاده بهینه از گوشی های هوشمند در جهت افزایش سطح سلامت شهروندان این اتحادیه دعوت کرد.

خبرگزاری فارس - اتحادیه اروپا در حال برنامه ریزی برای استفاده از گوشی های هوشمند شهروندان با اهداف پزشکی، سلامت در کشورهای عضو این اتحادیه
 است.این اتحادیه از شهروندان، کارشناسان پزشکی، مقامات دولتی و تولیدکنندگان گوشی های همراه دعوت کرده تا به این اتحادیه در مورد استفاده هرچه بهتر از این فناوری برای افزایش سطح سلامت مردم مشورت دهند.
اتحادیه اروپا با هدف کاهش 100 میلیارد یورویی در هزینه های مرتبط با بخش سلامت در این اتحادیه اقدام به استفاده از فناوری گوشی های هوشمند برای ارزیابی سلامت مردم کشورهای عضو آن کرده است.
بر اساس آمارهای اعلام شده تا سال 2017 بیش از 3/4 میلیارد نفر در جهان از گوشی های هوشمند برای ارتباطات خود استفاده خواهند کرد، که بالغ بر نیمی از این افراد از نرم افزارهای مرتبط با موضوع سلامت بهره خواهند 
برد.
این اتحادیه اعلام کرده با استفاده از این فناوری ها، بیماران و شهروندان می توانند نظارت دقیق تری نسبت به وضعیت سلامتی و یا بهبود خود حاصل کنند.
بنا به اعلام این اتحادیه، در حال حاضر بیش از 100 هزار نرم افزار با موضوع پزشکی و سلامت برای نصب روی گوشی های هوشمند در جهان ارایه شده و 20 نرم افزار برتر در این حوزه بالغ بر 230 میلیون بار توسط کاربران دانلود شده است.
البته نگرانی هایی نیز در مورد نحوه استفاده از این نرم افزارها و حفاظت از داده های پزشکی جمع آوری شده توسط آنها و همچنین نحوه ارزیابی نرم افزارها به عنوان نرم افزارهای پزشکی- سلامت در سطح این اتحادیه وجود دارد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :