آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 49831
تاریخ انتشار : 25 فروردین 1393 12:36
تعداد بازدید : 700

سامانه ثبت نام الکترونیکی سبد کالا هم در راه است

پس از ثبت نام الکترونیکی متقاضیان یارانه در فاز دوم هدفمندی یارانه ها، سامانه الکترونیکی ثبت نام برای دریافت سبد رایگان کالا نیز در راه است.
خبرگزاری مهر- عضو هیات مدیره کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ایران در این مورد گفت: هم اکنون با خلا آمار واقعی از جمعیت کارگری کشور مواجه هستیم و اطلاعات و آمار روشنی از تعداد کارگران شاغل بیمه شده و نشده نداریم. اما با موافقت اولیه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نظر است تا سامانه ای برای ثبت نام از کارگران راه اندازی شود.
هادی ابوی با بیان اینکه در سال گذشته قرار بود همه کارگران از سبد کالا بهره مند شوند گفت: به دلیل نبود بانک اطلاعاتی دقیق از تعداد کارگران، آمار روشنی از کسانی که موفق به دریافت بسته های رایگان دولتی شده اند وجود ندارد و از سوی دولت نیز در مورد کارگرانی که توانسته اند سبد کالا بگیرند، آماری ارایه نشده است.
وی افزود: ما در سال گذشته در فروشگاه ها شاهد بودیم که اغلب کارگران توانسته اند در فاز دوم واگذاری ها موفق به دریافت بسته های رایگان کالایی شوند.
ابوی با تاکید بر تمدید واگذاری سبدهای کالایی سال گذشته تا پایان فروردین ماه سال جاری گفت: طبق برنامه دولت، قرار است از اواخر اردیبهشت ماه سال جاری و همچنین بعد از تعیین تکلیف نام نویسی ها برای دریافت یارانه های نقدی کار واگذاری دور جدید سبد کالا در کشور آغاز شود.
وی گفت: قرار است با ایجاد این سامانه، کارگران شاغل بیمه شده، بیمه نشده، کارگران واحدهای زیرزمینی فاقد مجوز و شناسنامه کاری که در حال حاضر مشغول به فعالیت هستند شناسایی و ثبت نام شوند.
به گفته ابوی، ایجاد این بانک می تواند کمک کند تا در مواقعی مانند توزیع بسته های کالایی رایگان دولت بتواند به راحتی به آمار کارگران دسترسی داشته باشد و دیگر آن مسایل فاز اول واگذاری ها در سال گذشته که باعث حذف گسترده کارگران و مشمولان قانون کار از دریافت سبد کالا شده بود، اتفاق نیافتد.
سخنگوی کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ایران گفت: همچنین قرار است کار ایجاد سامانه شناسایی و ثبت نام از کارگران کشور به تشکل های کارگری سپرده شود که البته همراهی و حمایت وزارت کار نیز خواهد بود.
وی تاکید کرد: متاسفانه بسیاری از کارگران به دلیل فقدان شناسنامه کاری نتوانسته اند از سبد کالا بهره مند شوند. در هر حال قرار است از طریق وزارت کار برخی هماهنگی ها با دستگاه ها و وزارتخانه ها برای همکاری در ایجاد سامانه ثبت نام از کارگران انجام شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :