آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 49844
تاریخ انتشار : 24 فروردین 1393 0:0
تعداد بازدید : 436

گرایش قاچاقچیان مواد مخدر به اینترنت

فروش مواد مخدر در بستر اینترنت به عنوان ابزاری نوین به منظور عرضه مواد مخدر به ویژه مواد مخدر صنعتی و گمنام بودن قاچاقچیان در این فضا شکل جدیدی از بازار عرضه مواد مخدر را ایجاد کرده که غفلت از آن می تواند خسارت های ناگواری به نوجوانان و جوانان این مرز و بوم وارد کند.
ایرنا - گزارش ها نشان می دهد که 60 در صد ایرانی ها از اینترنت استفاده می کنند و 40 درصد کاربران اینترنت در گروه سنی 20 تا 29 سال قرار دارند.محمد حسنی غلامی پژوهشگر حوزه اعتیاد در این زمینه می گوید: جوانان که در سنین 20 تا 25 سال قرار دارند در یک مهمانی موادی را به شکل قرص، کپسول یا پودر استفاده می کنند و در اثر آن به رفتارهای نامعقول و عجیب دست می زنند.
وی با بیان اینکه توزیع و فروش این نوع مواد مخدر از طریق اینترنت با سرعت در حال گسترش است، می افزاید: مصرف مواد مخدر اینترنتی توسط جوانان که بیشتر قبل از دبیرستان شروع می شود و تاثیرات بسیار منفی بر آنها می گذارد، نگران کننده است.
این پژوهشگر می گوید: برخی جوانان نیز نخست قصد آزمایش کردن این مواد را دارند؛ آزمایشی که می تواند منجر به اعتیاد آنها شود.
وی می افزاید: دشواری گسترده ای که در رابطه با مواد مخدر اینترنتی وجود دارد این است که این مواد ناگهان در اینترنت پدیدار می شوند و تشکیلات پزشکی برای تشخیص و درجه بندی آنها به عنوان مواد مخدر به زمان نیاز دارد و در این فاصله ممکن است این مواد به طور قانونی در سایت های مختلف به فروش برسد.
وی می گوید: مصرف مواد مخدر هیچ محدودیت سنی ندارد و همواره در دسترس است. تبلیغات اینترنتی برای مواد مخدر موجب شده بسیاری از نوجوانان به استفاده از مواد مخدر و قرص هایی رو بیاورند که نمی دانند چیست و فقط از روی حس کنجکاوی اقدام به مصرف آنها می کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :