آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 49874
تاریخ انتشار : 24 فروردین 1393 0:0
تعداد بازدید : 329

وزیر ارتباطات: برای انتخابات الکترونیکی آماده ایم

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: اگر وزارت کشور و شورای نگهبان به این نتیجه برسند که انتخابات به صورت الکترونیکی برگزار شود، مرکز داده ما توانایی انجام این کار را در یک روز در سراسر کشور با امنیت کامل دارد. فارس- محمود واعظی پس از بازدید از ستاد پشتیبانی ثبت نام یارانه ها در شرکت پست در پاسخ به این سوال که آیا با موفق بودن تجربه ثبت نام از نظر فنی، امکان اجرای این طرح برای انتخابات از جمله مجلس و شورای شهر نیز از نظر امنیتی فراهم است، گفت: ادعا می کنیم از نظر فنی و امنیتی مشکلی نداریم و توانایی انجام این کار را داریم. اگر وزارت کشور و شورای نگهبان به این نتیجه برسند که انتخابات به صورت الکترونیکی برگزار شود، مرکز داده ما توانایی انجام این کار در یک روز در سراسر کشور با امنیت کامل را دارد.
وی ادامه داد: در هر حال شبکه، شبکه مجازی است و انتخابات الکترونیکی مخالفان و موافقانی دارد؛ اما ادعا می کنیم که می توانیم این کار را به لحاظ فنی و امنیتی برگزار کنیم.
واعظی افزود: در گذشته ثبت نام برای دریافت یارانه در فاز اول هدفمندی یارانه ها، حدود 90 روز به طول انجامید اما در حال حاضر این اتفاق در عرض 10 روز صورت می گیرد که تاکنون ثبت نام آنلاین در این حجم در کشور بی سابقه بوده است.
وی با بیان اینکه نگرانی فنی برای شبکه و مسیر زیرساخت های ارتباطی در این طرح وجود ندارد، گفت: تنها در یک مقطع 2 ساعته در اولین روز ثبت نام با کندی سایت روبه رو شدیم که دلیل آن ایجاد تمهیدات برای جلوگیری از نفوذ و حملات سایبری بود که در این زمینه موفق نیز بودیم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره حجم مراجعات به سایت ثبت نام یارانه ها و آمادگی فنی موجود در این سیستم گفت: برای مثال در روزهای پنج شنبه و جمعه، در یک ساعت 500 هزار خانوار در این سایت ثبت نام کردند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :