آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 49880
تاریخ انتشار : 24 فروردین 1393 0:0
تعداد بازدید : 532

وزیر ارتباطات در دیدار نوروزی با اعضای شورای مرکزی سازمان نصر کشور:

وضعیت فعلی اینترنت مشارکت خصوصی ها را می طلبد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار خود با اعضای شورای مرکزی سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور وضعیت زیرساخت اینترنت در کشور را نامطلوب دانسته و بر همکاری بخش خصوصی برای خارج شدن از این وضعیت تاکید کرد. روابط عمومی نصر کشور- محمود واعظی در دیدار نوروزی با فعالان بخش خصوصی با مقایسه وضعیت اینترنت ایران گفت: در حوزه اینترنت و آنچه به مردم ارایه می شود بسیار عقب هستیم و این عقب ماندگی هم در حوزه پهنای باند، هم دسترسی و هم سرعت است.
او در مورد اینکه امسال پروانه نسل سوم تلفن همراه ارایه خواهد شد، افزود: اشتباهی در مقطعی روی داد مبنی بر اینکه تلفن همراه را از تلفن ثابت جدا کردند در حالی که تلفن همراه زاییده تلفن ثابت است و باید بخشی از سود تلفن همراه در بخش تلفن ثابت سرمایه گذاری شود.
او این تفکر را که با سرمایه گذاری دولت می توان به مردم خدمت کرد، اشتباه دانسته و افزود: دولت تنها باید در زمینه زیرساخت حضور داشته باشد زیرا این حوزه نه برای بخش خصوصی صرفه اقتصادی داشته و نه آنها وارد این حوزه می شوند.وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر اینکه دولت به بخش خصوصی اعتماد دارد گفت: تا آنجا که امکان دارد از بخش خصوصی حمایت کرده تا فعال شود و کل امور را در دست بگیرد؛ زیرا غیر از این راهی وجود ندارد.
او ادامه داد: پروژه های مختلفی تعریف و بودجه هایی نیز برای آن درنظر گرفته شده تا علاوه بر فراهم آوردن زیرساخت های مناسب زمینه خروج از شرایط کنونی نیز مهیا شود؛ زیرا شرایط کنونی مطلوب نیست.
به  گفته او با همکاری بخش خصوصی می توان جلوی شبه دولتی را گرفت و باید کاری کرد که رقابت بین بخش خصوصی به صورت سالم پیش برود.
واعظی افزود: باید نقاط مشترک میان دولت و بخش خصوصی را پیدا کرده تا همه به سود برسند و حاصل کار نیز خدمت به مردم باشد.
او در مورد نحوه تعیین معاونان خود گفت: یکی از مولفه های تعیین معاونان حامی بخش خصوصی بودن آنها بوده است زیرا اعتقاد بر آن است که کارها در دست بخش خصوصی باشد.

 نبود تجربه کافی برای همکاری دولت و بخش خصوصی
 همچنین در ادامه این دیدار کاظم آیت اللهی رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای نیز ضمن ابراز خرسندی از این دیدار و امیدواری نسبت به تداوم دیدار میان دولت و بخش خصوصی گفت: به طور حتم در حوزه کاربرد محتوا سازمان نظام صنفی رایانه ای با داشتن پتانسیل های فراوان می تواند این بستر را فراهم کند.
امیرحسین سعیدی نائینی  رییس سابق سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور هم در این دیدار در مورد جایگاه سازمان گفت: در حال حاضر نزدیک به 10  هزار عضو وجود دارد که تمامی وقت این اعضا در راستای تحقق اهداف سندچشم انداز و سپس اهداف صنفی است.او ادامه داد: شاید تجربه کافی میان همکاری بخش خصوصی و دولتی وجود ندارد اما تجربه نشان داده که در دولت هشتم همکاری میان دولت و بخش خصوصی منجر به نتایج مثبتی شد.
در پایان نیز اعضای شورای مرکزی درخواست کردند که دولت به بخش خصوصی اعتماد کند، زیرا یکی از وظایف دولتی توانمندی بخش خصوصی است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :