آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 49884
تاریخ انتشار : 24 فروردین 1393 0:0
تعداد بازدید : 298

سامانه پس از معاملات در دستور کار بورس است

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار با اعلام برنامه های این سازمان در سال 93 گفت: راه اندازی سامانه پس از معاملات (post trade) در دستور کار بورس قرار دارد. خبرگزاری مهر- علی صالح آبادی افزود: این سامانه علاوه بر پیشرفته بودن و کارآمدی بسیار زیاد، کاملا ایرانی است و متخصصان توانمندی در داخل همین ساختمان و اکنون در داخل همین جمع، پس از تلاشی چندساله، آن را طراحی کرده اند؛ نرم افزاری که از حیث قابلیت ها کاملا متناسب با نیازهای بومی و همسطح یا پیشرفته تر از نرم افزارهای مشابه دنیاست.
وی با تاکید بر اینکه سازمان بورس و اوراق بهادار امسال نهایت تلاش خود را برای بین المللی شدن انجام می دهد، گفت: هم اکنون زیرساخت های بین المللی شدن بازار سرمایه فراهم شده و کارگروه های مربوطه نیز در سازمان بورس و اوراق بهادار تشکیل شده است.
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: فعالان بازار می توانند با این کارگروه ها همکاری داشته و در آن مشارکت کنند، در این صورت سازمان می تواند از تجربیات اهالی بازار سرمایه برای حرکت در مسیر بین المللی شدن استفاده کند.
وی گفت: مهمترین هدف سازمان بورس برای سال جاری حرکت به سمت بین المللی شدن است که مقدمه اش تعامل بیشتر با اعضای بازار سرمایه است.
سخنگوی سازمان بورس بهبود ساختار خرد بازار سرمایه، معرفی و توسعه  نهادهای جدید مالی، ازجمله راه اندازی صندوق های پروژه و زمین و ساختمان بمنظور تقویت نقش بازار سرمایه در تأمین مالی و نیز انتشار اوراق خزانه اسلامی با همکاری دولت، توسعه فعالیت های آموزشی و فرهنگ سازی و ارتقای توان حرفه ای فعالان و سرمایه گذاران را از دیگر برنامه های سازمان بورس در سال جاری عنوان کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :