آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 49886
تاریخ انتشار : 24 فروردین 1393 0:0
تعداد بازدید : 389

اعتراض کاربران به عضویت کاندولیزا رایس در هیات مدیره دراپ باکس

اواخر هفته گذشته دراپ باکس، سرویس محبوب اینترنتی ذخیره ابری کاندولیزا رایس، وزیر امور خارجه پیشین آمریکا را به عنوان عضو هیات مدیره خود اعلام کرد. این مساله باعث خشم فعالان اینترنتی شده و آن ها در بیانیه ای دراپ باکس را بایکوت کردند.

فناوران- علت اعتراض کاربران اینترنت به عضویت کاندولیزا رایس در هیات مدیره دراپ باکس، حمایت وی از طرح استراق سمع در دولت جورج بوش بوده است. اما شرکت دراپ باکس معتقد است که استفاده از مشاور امنیت ملی سابق این کشور می تواند به نفع تمام مردم جهان باشد. کاربران اینترنتی با راه اندازی سایت Drop-Dropbox. com (دراپ باکس را رها کنید)، از کاربران دیگر خواسته اند که این سایت را تحریم کنند. در این سایت آمده است: ما همه را به این اقدام دعوت می کنیم؛ همه – حتی کسب وکارها- و هر کسی را که به ارزش های اخلاقی پایبند است و نگران به خطر افتادن اخلاقیات است. در این سایت همچنین نوشته شده: دیگر همه ما درباره طرح نظارت دولت آمریکا بر شهروندان شنیده ایم و همه مان نقش رایس را در این طرح می دانیم. پس چرا باید اجازه دهیم که همچنین فردی در سازمانی که همه ما به آن اطمینان داریم و اطلاعات خود و کسب وکارمان را در اختیارش قرار داده ایم (دراپ باکس) کار کند؟ این سایت معترض همچنین چند سرویس اینترنتی ذخیره ابری را به کاربران معرفی کرده تا در صورت نیاز به جای دراپ باکس از آن ها استفاده کنند. این در حالی است که دراپ باکس محبوب هم اکنون بیش از ۲۷۵ میلیون کاربر در سرتاسر جهان دارد. جالب است که به گزارش PCWorld، این اعتراض جمعی در چند روز اخیر تبعات بیشتری پیدا کرده و به شبکه های اجتماعی نیز کشیده شده است و حتی باعث افزایش ترافیک بیش از حد در سایت Reddit شده است.از سوی دیگر، درو هوستون، بنیانگذار و مدیر اجریی دراپ باکس چهارشنبه گذشته در معرفی رایس به عنوان عضو هیات مدیره این شرکت اعلام کرد که حضور وی در این شرکت می تواند جای پای شرکت را در جهان گسترش دهد. وی همچنین در وبلاگ خود در دراپ باکس نوشت: حضور شخص شاخصی چون دکتر رایس در تیم ما باعث افتخارمان است.
وی همچنین در بیانیه ای نوشت: از آنجا که قصد داریم حضور این سایت را در کشورهای جدید نیز توسعه دهیم، نیاز به فردی چون رایس داریم تا از این طریق هم به کاربران جدید دست پیدا کنیم و هم از حقوق جهانیمان حمایت کنیم. دکتر رایس تمامی مسایل مربوط به چالش های جهانی ما را می داند و کاملا می تواند ما را در تعهد به التزاماتمان در مقابل کاربران حمایت کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :