آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 49921
تاریخ انتشار : 26 فروردین 1393 10:51
تعداد بازدید : 706

یکسان‌سازی شبکه اپراتور اول از اردیبهشت

تعرفه جدید مکالمات همراه اول کمتر از مصوبه رگولاتوری است

عصر روز گذشته نهمین فروشگاه محصولات و خدمات همراه اول که عنوان شعبه مرکزی را نیز یدک می کشد در تهران افتتاح شد. این فروشگاه هجدهمین فروشگاه و کیوسک همراه اول در تهران است که برای ارایه خدمات و کالا به مشتریان و به عنوان مرکز تجربه مشتریان راه اندازی شدند.


فناوران- وحید صدوقی، مدیر عامل همراه اول که در حاشیه مراسم افتتاح این فروشگاه میزبان خبرنگاران بود درباره فروشگاه های زنجیره ای همراه اول گفت: این فروشگاه نهمین فروشگاه همراه اول است که در سطح تهران افتتاح می شود و وظیفه آن ارائه خدمات و محصولات همراه اول به کاربران است. 
صدوقی یادآور شد: در قالب این فروشگاه ها مردم می توانند تمام محصولات مورد نظر خود از جمله شارژ، سیم کارت همراه اول و همچنین گوشی های مختلف بازار را با آرم همراه اول و یا بدون آن تهیه کنند.
وی در پاسخ به اینکه چرا با وجود یکسان بودن قیمت در این فروشگاه ها با سایر فروشگاه های شهر مشترکانی که گوشی تلفن همراه خود را از فروشگاه های همراه اول می خرند تنها امکان استفاده از سیم کارت های همراه اول را دارند، توضیح داد: اگر ما یک گوشی خاص را سفارش دهیم تا تعداد بالا برای همراه اول وارد شود آن شرکت گوشی های خریداری شده را برای ما قفل می کند و دیگر آن گوشی تنها برای سیم کارت های همراه اول قابل استفاده خواهد بود البته در فروشگاه های ما گوشی های بسیاری فروخته می شوند که به سفارش ما تهیه نشده اند و تنها د ر این فروشگاه ها به عرضه گذاشته شده اند که در این موارد کاربر می تواند از سیم کارت های سایر اپراتورها نیز استفاده کند. 
وی همچنین عنوان کرد: حتی روی دو گوشی که ما به طور عمده سفارش داده بودیم هم سود خاصی برای شرکت همراه اول وجود نداشت و ما تنها برای تامین نیازهای مشترکان خود این اقدام را انجام دادیم. وی تاکید کرد: زمانی که ما گوشی P6 را با قیمت پایین تری از بازارعرضه کردیم قیمت این گوشی در بازار نیز کاهش یافت در نتیجه نمی توان گفت که قیمت های ما با قیمت های بازار یکسان است. 
عطوفی، معاون شرکت ارتباطات سیار هم در ادامه گفت: در حال حاضر فروشگاه های همراه اول علاوه بر تهران در استان های مشهد، اصفهان، اهواز، اراک و لرستان نیز راه اندازی شده اند و قرار بر آن است که ظرف سه تا پنج سال آینده تعداد این فروشگاه ها به 700 فروشگاه برسد.

 تصمیم گیری برای پیش شرط 3G 
صدوقی در پاسخ به سوال فناوران پیرامون موضع این شرکت درباره شروطی که از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی برای ارایه خدمات نسل سوم توسط اپراتورها درنظر گرفته شده است گفت: ما بیشترین تعداد کاربر را در کل کشور و هچنین بیشترین سطح پوشش را داریم. 
وی ادامه داد شروط تنظیم مقررات تا به این لحظه و به شکل رسمی به ما ابلاغ نشده است. اگر ابلاغ شود هیات مدیره در مورد پذیرش آن تصمیم می گیرد. آن زمان باید ببینیم که چه خدماتی را ارایه می دهیم و چه خدماتی را دریافت می کنیم. آیا سودآور هست یا خیر. در نتیجه در این مورد هیات مدیره تصمیم گیری خواهد کرد. 
صدوقی همچنین در پاسخ به سوال دیگر فناوران پیرامون دولت موبایلی یا همان دولت همراه که اکنون در برخی از کشورها به کار گرفته شده است گفت: در حال فعالیت روی این موضوع هستیم. هم اکنون سامانه ای راه اندازی کرده ایم که 600 خدمت الکترونیکی دولت می تواند بر بستر تلفن همراه در اختیار کاربران قرار گیرد که این فرآیند امسال با کمک دولت پی گیری خواهد شد. 

 احتمال کاهش هزینه مشترکان پس از فلت سازی
مدیر عامل شرکت ارتباطات سیار درباره تصمیم سازمان تنظیم مقررات مبنی بر تغییر تعرفه های همراه اول گفت: قطعا پس از تغییر قیمت ها سقف رقم ممکن را اعمال نخواهیم کرد و به این ترتیب شاید حتی هزینه تمام شده برخی مشترکان کاهش هم داشته باشد.
وی اظهار کرد: طرح فلت یا هم کدسازی شماره های همراه اول موضوعی است که پیش از عید از سوی سازمان تنظیم مقررات مصوب شد و این آمادگی را داریم از ابتدای اردیبهشت ماه سال جاری آن را اجرایی کنیم.
مدیر عامل همراه اول تصریح کرد: پس از آن که این مصوبه ابلاغ شود نرخ مکالمه سیم کارت های دائمی و اعتباری همراه اول را به مشترکان خود اعلام خواهیم کرد و به احتمال زیاد این تغییر تعرفه در دو مرحله صورت خواهد گرفت که در مرحله اول تنها به فلت سازی شبکه خواهیم پرداخت و پس از آن در گام بعدی تعرفه مکالمات را تغییر می دهیم.
مدیرعامل همراه اول تصریح کرد: بخش تعرفه هر دقیقه مکالمه سیم کارت دائمی 592 ریال و سیم کارت اعتباری 892 ریال تعیین شده که قطعا درصد تعرفه هایی که برای اجرا انتخاب می شوند، از سقف تعرفه های تعیین شده کمتر خواهد بود. وی یادآور شد: هم اکنون نرخ مؤثر مکالمه سیم کارت اعتباری در داخل شبکه 731 ریال است.
صدوقی در پاسخ به این سؤال که تعرفه 599 ریالی پیشنهاد همراه اول در سال گذشته بوده، اکنون پس از یک سال چگونه امکان تعیین تعرفه کمتر از 599 ریال را مطرح می کنید، گفت: پیش از عید استقبال مشترکان از سیم کارت های اعتباری و دائمی افزایش یافته و با توجه به این افزایش استقبال مشترکان، امکان تعیین تعرفه وجود دارد. در حال تحقیق روی این موضوع هستیم تا تعرفه های نهایی را مشخص کنیم.
صدوقی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه پیش از این مخابرات ایران تاکید داشته که نباید روند فعالیت های آن به گونه ای باشد که این شرکت متضرر شود، توضیح داد: بحث ضرر نیست ما تعهداتی نسبت به سهامداران خود داریم؛ طی دو تا سه ماه گذشته تعداد مشترکان همراه اول افزایش چشمگیری داشته اند و اکنون می توان گفت با کاهش قیمت ها درآمدمان قابلیت افزایش یافتن را دارد.

 مشترکان دایمی در حال افزایش
مدیر عامل همراه اول اظهار کرد: در حال حاضر تعداد مشترکان همراه اول از 64 میلیون مشترک عبور کرده و از این میان حدود 40 میلیون از سیم کارت های عرضه شده در بازار فعال هستند. 
وی یادآور شد: در سال 92 نیز حدود 450 هزار سیم کارت دائمی همراه اول واگذار شده که البته بخشی از این واگذاری پس از کاهش قیمت سیم کارت روی داده است و در حال حاضر استقبال مردم از سیم کارت های همراه اول روند رو به رشدی پیدا کرده است. 
وی در پاسخ به فناوران پیرامون افزایش قیمت برخی از کدهای قدیمی همراه اول پس از فلت سازی گفت: به احتمال زیاد و پس از حذف هزینه جابه جایی متقاضی برای کدهای قدیمی در بازار آزاد بیشتر خواهد شد. 
محمد مهدی عطوفی، معاون شرکت ارتباطات سیار نیز در این باره اظهار کرد: در سال های گذشته تعداد مشترکان سیم کارت های دائمی ما رشد کمی داشت اما در سال گذشته به یمن اعتماد مردم ما حدود 17 میلیون مشترک دائمی داشتیم که این دستاورد بزرگی است.
عطوفی در عین حال عنوان کرد: در سایت گلچین ما که روزهای یکشنبه به روز می شود در هفته ماقبل عید ظرف 50 دقیقه 2 هزار شماره دایمی به فروش رفت که این رکورد در حوزه سیم کارت های دایمی بی نظیر بوده و همچنان ادامه دارد به همین دلیل بر این باور هستیم که اقبال مردم نسبت به همراه اول خوب است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :