آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 49926
تاریخ انتشار : 26 فروردین 1393 11:3
تعداد بازدید : 411

حمله هکرهای آماتور به سرور هدفمندی یارانه ها در کرمان

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات کرمان گفت: در روزهای اخیر هکرهای آماتور به سرورهای هدفمندی یارانه ها در کرمان حمله کردند.

تسنیم - مسعود الهامی اظهار کرد: در روزهای اخیر هکرهای آماتور به سرورهای حاوی اطلاعات خانوار ها و نیز طرح هدفمندی یارانه ها حمله کردند که این مساله سبب بروز مشکلاتی در روزهای نخست ثبت نام متقاضیان دریافت یارانه در کشور و استان شد. 
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات کرمان با بیان اینکه در راستای اجرای طرح هدفمندی یارانه ها باید پایگاه های اطلاعاتی ستادهدفمندی یارانه ها، وزارت اقتصاد و دارایی و غیره به یکدیگر مرتبط می شدند، بیان کرد: به سبب اینکه این پایگاه ها حاوی اطلاعات حیاتی کشور هستند، ارتباط دهی آن ها به دلایل فنی با مسائلی همراه بود. 
وی از وجود ۴۰ اکیپ سیار پست در مناطق مختلف استان کرمان خبر داد و افزود: در حال حاضر پهنای باند مراکز ثبت نام متقاضیان دریافت یارانه در سطح استان به دو برابر افزایش یافته است.   مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمان با تاکید بر اینکه در حال حاضر در کلیه دفا تر پیشخوان دولت، پست بانک ها، مراکز پلیس +۱۰ و غیره ثبت نام از افراد به راحتی در جریان است، گفت: متاسفانه در برخی از این مراکز به ویژه کافی نت ها، اپراتور به جای ثبت شماره تلفن فرد متقاضی، اقدام به ثبت شماره تلفن خود کرده که این مسئله سبب بروز مشکلاتی شده است. 
الهامی با بیان اینکه در حال حاضر امکان ارسال پیامک برای تعدادی از افراد ثبت نامی در مرحله دوم طرح هدفمندی یارانه ها وجود ندارد، خاطرنشان کرد: امیدواریم با اتخاذ تدابیر لازم، این مشکل نیز رفع شود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :