آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 49935
تاریخ انتشار : 26 فروردین 1393 11:18
تعداد بازدید : 364

آخرین وضعیت آنتن مخابراتی برج میلاد

مدیرعامل برج میلاد ضمن تشریح آخرین وضعیت دکل آنتن مخابراتی برج میلاد از نصب تجهیزات ارسال و دریافت فرکانس توسط سازمان صدا و سیما خبر داد.

ایسنا- فرزاد هوشیار پارسیان با بیان اینکه دکل آنتن مخابراتی برج میلاد یکی از بخش های اصلی این برج است، اظهار کرد: طول دکل آنتن 120 متر است و از تراز 315 تا 435 متری است و در 4 قسمت طراحی، ساخته و نصب شده است.
وی افزود: بخش اول از تراز 315 تا تراز 382 جهت نصب آنتن های بهره برداران مخابراتی در نظر گرفته شده است، بخش دوم از تراز 382 تا تراز 408 ادامه یافته و به آنتن های FM صدا وسیما اختصاص دارد و بخش سوم نیز از تراز 408 تا تراز 420 برای نصب آنتن های VHF در نظر گرفته شده است و بخش انتهایی دکل با شکل هندسی مربع به انتهای پخش UHF اختصاص دارد.
مدیرعامل برج میلاد با بیان اینکه طراحی و ساخت آنتن های سه قسمت بالای دکل که مربوط به Broad cast صداوسیما است توسط شرکت آلمانی Kathrein انجام پذیرفته است، گفت: الگوی حاصل از این آنتن ها بهترین پوشش را برای صداوسیما به ارمغان آورده است که نیاز به فرستنده های پراکنده این سازمان در نقاط مختلف را به کلی مرتفع کرده و صرفه جویی بسیار زیادی در هزینه های نگهداری این سیستم ها، به دلیل متمرکز بودن آن در برج میلاد به دنبال دارد.
هوشیار پارسیان ادامه داد: در حال حاضر شرکت ها و سازمان های مختلف از جمله شرکت گاز، اورژانس، شرکت های اینترنتی و مخابراتی مختلف در حال بهره برداری از فضاهای مخابراتی موجود در برج هستند. به گفته وی زمان نصب دکل پاییز سال 86 و تکمیل عملیات نصب بهار سال 87 بوده است.
یکی از دلایل تاخیر در بهره برداری از امکان مخابراتی برج میلاد مساله مالکیت و تحت اختیار بودن بخش مربوط به دکل مخابراتی بوده است که تاکنون بین شهرداری تهران و صداوسیما لاینحل باقی مانده بود، اما گویا در این مورد نقطه مشترکی حاصل شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :