آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 50328
تاریخ انتشار : 1 اردیبهشت 1393 10:54
تعداد بازدید : 664

روز زن بازار موبایل را تکان داد

با وجود افزایش قیمت دلار و به دنبال آن بالا رفتن قیمت گوشی، فرارسیدن روز زن میزان فروش دستگاه های تلفن همراه و لوازم جانبی آن در بازار را افزایش داد.

فناوران- بر اساس گزارش ها از هفته گذشته نرخ دلار با نوسان همراه شده و روی بسیاری از بازارها از جمله بازار گوشی تلفن همراه نیز اثر گذاشته است، به طوری که قیمت این کالا با افزایش همراه شده است. البته مثل همیشه گوشی هایی که قیمت کمتری دارند، با افزایش کمتر و به نسبت گوشی های گران تر با افزایش بهای بیشتری همراه شده اند.
در این میان گوشی آیفون اپل بالاترین میزان افزایش قیمت را داشته و از هفته گذشته با افزایش بهای حدود 150 هزار تومانی همراه شده است. با این حال، این روزها آیفون 5S بالاترین میزان فروش را به مناسبت روز زن داشته است.
بر اساس گزارش بازاریان از روز گذشته همچنان روند افزایش قیمت به دلیل زیاد شدن متقاضی برای خرید گوشی همچنان ادامه دارد، زیرا با افزایش خرید، گوشی در بازار کم می شود.
به گفته بازاریان، گوشی گلکسی S4 پس از آیفون بالاترین میزان تقاضا و فروش را داشته و هم اکنون با قیمت یک میلیون و 350 هزار تومان به فروش می رسد.
همچنین گوشی گلکسی S3 سامسونگ، از فروش خوبی برخوردار شده است. 
از میان گوشی های سونی Xperia Z1 بیشترین میزان فروش را دارد و Xperia Z از استقبال خوبی برخوردار شده است.
به گفته فعالان بازار موبایل، گوشی های میان رده HTC از جمله Desire 300 و Desire 700 با فروش خوبی همراه شده است.
گفته می شود بیشترین میزان فروش گوشی در بازار را، گوشی های هوشمند گران قیمت تشکیل می دهند و درخواست برای گوشی های سفید رنگ بیشتر است.
این رونق موقت و نسبی در بازار تلفن همراه در حالی به وقوع پیوست که این بازار روزهای سرد و کم رونقی را طی می کند.
بر این اساس بازار موبایل از سال گذشته به علت نوسان نرخ ارز همواره ناپایدار بوده و به ویژه روزهای پایانی سال 92 شاهد کسادی بازار بودیم.
در سالی که گذشت روند سعودی قیمت ها باعث افزایش میزان فروش می شد و با کاهش قیمت ها، بازار خالی از مشتری بود و همه به دنبال کاهش بیشتر قیمت ها بودند.
 از سوی دیگر این نوسانات باعث رونق گرفتن فروش گوشی های دست دوم و به اصطلاح رفرشی بود و بیشتر فروشندگان به دلیل کاهش میزان درآمد، به فروش برنامه های موبایلی و نرم افزار روی آوردند.
به این ترتیب انتظار می رود با افزایش میزان دلار در بازار، این روزها شاهد افزایش فروش گوشی نیز باشیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :