آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 50334
تاریخ انتشار : 1 اردیبهشت 1393 11:10
تعداد بازدید : 936

طرح «آمازون ایرانی» بازنگری شود

معاون پژوهش، برنامه ریزی و فناوری اطلاعات سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران از بازنگری در اجرای طرح موسوم به «آمازون ایرانی» که بنا بر اعلام امکان فروش کتاب های ناشران را در سایت این سازمان به صورت آنلاین فراهم می کند، خبر داد.

خبرگزاری مهر - فریبرز خسروی گفت: درباره آمازون ایرانی، این ایده مطرح بود که سایتی ایجاد شود و افراد به آن مراجعه کنند و نسبت به تهیه منابع کتابی خود از آن اقدام کنند.
وی با بیان اینکه اطلاق عنوان «آمازون ایرانی» به این سایت بیشتر تحت تاثیر نام آمازون و با این هدف بوده که کاری که آمازون در خصوص کتاب های ناشران مختلف در جهان می کند، در ایران هم پیاده شود گفت: انشاءا... چیزی که در ذهن دوستانی که این نام را مطرح کرده بودند، خیر باشد اما این سوال برای خود من مطرح است که اصولاً وارد شدن نهادهایی مثل کتابخانه ملی که رسالت های خاص خودش را دارد، در حوزه هایی که شاید بخش خصوصی بتواند موثرتر در آنها عمل کند، صحیح است؟
سخنگوی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران افزود: شاید نیاز باشد که مجدداً به این قضیه پرداخته شود به این معنی که اگر کمیته های مربوطه به این نتیجه رسیدند که به لحاظ برنامه ریزی و انطباق با وظایف سازمان، این طرح (آمازون ایرانی) قابل اجراست، آن را تکمیل کنند وگرنه این قبیل موضوعات به بخش خصوصی سپرده شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :