آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 50336
تاریخ انتشار : 1 اردیبهشت 1393 11:12
تعداد بازدید : 648

وزیر اسبق ارتباطات:

اقتصاد دیجیتال عامل تحقق اقتصاد مقاومتی است

رییس کمیته فناوری های نوین مجلس از بررسی مولفه های رسیدن به اقتصاد مقاومتی در کمیسیون صنایع و معادن مجلس خبر داد و گفت: یکی از محور ها و مولفه های اصلی برای دستیابی به اقتصاد مقاومتی بهره گیری از ابزارهای فناوری اطلاعات و ایجاد اقتصاد دیجیتال است.

خبرگزاری مهر - محمد سلیمانی موضوع اصلی کمیسیون صنایع و معادن مجلس و کمیته های زیرمجموعه آن را فعال کردن مباحث اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و گفت: بر این اساس مرور و بازنگری قوانین گذشته در حوزه اقتصاد در دستور کار قرار گرفته است. 
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی قوانین در حوزه تولید، واردات و صادرات باید مورد بررسی مجدد قرار گیرد ادامه داد: برخی از این قوانین دارای بخش های زایدی است و در برخی دیگر نیز ضد و نقیض هایی مشاهده می شود که برای دستیابی به اقتصاد مقاومتی این قوانین باید بررسی و پاک سازی شود. 
رییس کمیته فناوری های نوین مجلس، ایجاد بانک اطلاعات جامع اقتصاد کشور را مهم ترین لازمه رسیدن به اقتصاد مقاومتی برشمرد و گفت: دولت برای ثبت معاملات اقتصادی کشور نیازمند ایجاد بانک اطلاعات جامع است که در این زمینه ابزارهای فناوری اطلاعات و ارتباطات باید به کار گرفته شود. 
وزیر اسبق ارتباطات و فناوری اطلاعات بر بهره گیری از تحولات الکترونیکی و شبکه های دیجیتال برای رسیدن به اقتصاد مقاومتی تاکید کرد و گفت: در بانک اطلاعات اقتصاد کشور قرار نیست امکان دسترسی به اطلاعات فعالان اقتصادی برای افراد حقیقی و حقوقی میسر باشد بلکه این بانک اطلاعات برای ثبت و ذخیره معاملات و مبادلات آنلاین تجاری ایجاد می شود تا مشکلاتی نظیر پولشویی و دلالی که هم اکنون اقتصاد کشور با آن روبرو است برچیده شود و در جهت اقتصاد مقاومتی، مبادلات مدیریت شده باشد. 
سلیمانی مهم ترین محور و مولفه اقتصاد مقاومتی را دستیابی به اقتصاد دیجیتال عنوان کرد و گفت: مرحله دوم بعد از ایجاد بانک اطلاعات اقتصاد، تقویت راه های رسیدن به اقتصاد دیجیتال است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :