آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 50360
تاریخ انتشار : 1 اردیبهشت 1393 11:50
تعداد بازدید : 676

وزیر صنعت در صحن علنی مجلس:

موانع تولید در حال شناسایی است

وزیر صنعت در تشریح برنامه های این وزارتخانه در صحن علنی مجلس گفت: برای افزایش سهم تولید و صادرات محصولات دانش بنیان باید به تولید و تولیدکنندگان بها داده شود و جایگاه و منزلت اجتماعی آنها را افزایش دهیم.

فناوران- محمدرضا نعمت زاده افزود: موانع قانونی، ذهنی و اجرایی تولید در دولت در حال بررسی است و پیشنهاداتی در این زمینه آماده شده که در برخی موارد باید حذف در بخشی اصلاح و در بخشی دیگر مواردی ایجاد شود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تشویق سرمایه گذاری بخش های خصوصی، تعاونی و سرمایه گذاران خارجی، ارتقای توان رقابت پذیری، ارتقای کیفی محصولات تولیدی، روزآمد کردن صنایع و فرایندهای تولید به دانش روز از دیگر برنامه های مد نظر وزارت صنعت در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی است.
نعمت زاده گفت: اصل دیگر محور قرار دادن رشد بهره وری در اقتصاد با تقویت عوامل تولید و تقویت رقابت پذیری اقتصاد است که برنامه های پیش بینی شده برای این بخش منعطف کردن مقررات حاکم بر فعالیت های اقتصادی، از جمله انجام پرداخت به صورت کارمزد به جای روزمزد و همچنین رفع موانع روابط کار است.
وزیر صنعت اضافه کرد: دادن آزادی عمل به فعالان اقتصادی و تولیدی برای ارتقای بهره وری نیروی انسانی، ارتقای سطح دانش و فنون نیروی انسانی، توجه به تحقیق و توسعه در رابطه با بهبود بهره وری، تعیین اهداف کمی بهره وری بر اساس بهترین های جهانی و تعامل با آنها در فراگیری از دیگر برنامه های وزارت صنعت در تحقق حماسه اقتصادی است.
وی همچنین گفت: مرحله ثبت سفارش، یک بوروکراسی اداری است که یا باید حذف و یا اصلاح شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :