آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 50363
تاریخ انتشار : 1 اردیبهشت 1393 11:53
تعداد بازدید : 780

دستورالعمل برگزاری انتخابات نصر تهران منتشر شد

سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران دستورالعمل انتخابات هیات مدیره را به منظور آگاهی اعضا به فرایند انتخابات، منتشر کرد.

فناوران- در این دستورالعمل انتخاباتی تنها به فرایند انتخابات اشاره شده و نحوه ثبت نام کاندیداها و ضوابط موجود، میزان حق رای، نحوه برگزاری مجمع و مقدمات و موخرات آن و غیره مورد بحث قرار نگرفته است.
بر اساس این گزارش، بخش نخست دستورالعمل انتخاباتی نصر تهران به ساختار اجرایی و نظارتی انتخابات پرداخته است.
در این بخش نقش ها و مسوولیت های مرتبط با برگزاری انتخابات برای ارکان های ستاد اجرایی انتخابات، هیات نظارت بر انتخابات، دبیرخانه نظام صنفی ،هیات مدیره نصر استان و هیات رییسه مجمع عمومی  تعریف شده است.
بخش دوم دستورالعمل انتخابات نیز به فرایند احراز هویت و رای گیری پرداخته که بر اساس آن فرایند احراز هویت و رای گیری باید به صورت پیوسته باشد و رای دهندگان پس از احراز هویت و دریافت برگه های رای، بلافاصله رای خود را نوشته و به صندوق بیندازند. 
همچنین در این دستورالعمل تاکید شده است، در صورت برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی، شرایط تحویل برگه رای مطابق با دستورالعمل برگزاری الکترونیکی انتخابات تغییر خواهد کرد.
همچنین دبیرخانه سازمان به منظور سهولت در امر اعطای وکالت، پیش نویس متن وکالت نامه را شرکت در انتخابات را تهیه و در اختیار اعضای سازمان قرار می دهد.
بخش سوم دستورالعمل انتخابات به ساز و کار شمارش آرا و بخش چهارم به نظارت، رسیدگی به شکایات، تایید یا ابطال انتخابات پرداخته است.
 در بخش پنجم نیز موارد فورس ماژور در نظر گرفته شده است.بر اساس این گزارش فایل دستورالعمل انتخابات سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران برای مشاهده اعضا روی پورتال سازمان قرار گرفته است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :