آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 5124
تاریخ انتشار : 27 دی 1390 8:35
تعداد بازدید : 699

در مراسم افتتاح نمایشگاه اعلام شد

کامکس مشهد می خواهد بزرگ ترین نمایشگاه فناوری اطلاعات ایران باشد

چهاردهمین نمایشگاه بین المللی کامپیوتر، تجارت الکترونیکی، اینترنت و ماشین های اداری مشهد (کامکس 2012) و پنجمین نمایشگاه صنایع مخابرات و تکنولوژی ارتباطات روز گذشته با حضور رییس کمیته ICT کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی، مدیر عامل گروه شرکت نمایشگاه های بین المللی مشهد، مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات استانداری خراسان رضوی و رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای استان خراسان و جمعی از فعالان صنف IT افتتاح شد.

فناوران- در ابتدای مراسم افتتاحیه کامکس 2012، سعیدی مدیرعامل گروه شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی مشهد با بیان اینکه کامکس محلی برای ارایه مهم‌ترین محصولات فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور است، گفت: رشد روز افزون استفاده از فناوری اطلاعات را در مسیری قرار داده که جز طی این مسیر راه دیگری برای آن متصور نیست.
سعیدی اضافه کرد: در این نمایشگاه 180 شرکت آخرین و جدیدترین محصولات خود را در فضایی بالغ بر 10 هزار متر مربع به نمایش گذاشته‌اند.

کامکس بزرگ‌ترین رویداد فناوری اطلاعات کشور می‌شود
رییس اتحادیه خدمات کامپیوتر مشهد نیز در این مراسم با بیان اینکه در طول تاریخ چهارده ساله نمایشگاه هر سال شاهد رشد و پیشرفت آن بوده‌ایم، گفت: امیدواریم نمایشگاه کامکس روزی بزرگ‌ترین رویداد فناوری اطلاعات کشور شود.
بنانژاد افزود: به جرات می‌توان گفت که این نمایشگاه با امکانات و قابلیت‌های خود می‌تواند پاسخگوی نیاز مخاطبان باشد.
وی گفت: با توجه به استانداردهای نمایشگاه بین‌المللی مشهد، این سایت نمایشگاهی می‌تواند محلی برای برگزاری نمایشگاه‌های مهم فناوری اطلاعات کشور باشد و باید متولیان امر شرایطی را فراهم کنند تا شرکت‌هایی که دارای رتبه بالا هستند بتوانند به راحتی در آن شرکت کنند.

کامکس؛ الویت هیات مدیره جدید نظام صنفی رایانه‌ای خراسان
رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای خراسان رضوی نیز که تنها 2 ماه از عمر ریاستش می‌گذرد، در مراسم افتتاحیه نمایشگاه کامکس مشهد خود گفت: در این مدت کوتاه، الویت مهم هیات مدیره جدید نظام صنفی رایانه‌ای خراسان برگزاری نمایشگاهی پربار و باشکوه بوده است.
خاکباز افزود: هرچند نوسان نرخ ارز تاثیرات زیادی بر بازار فناوری اطلاعات کشور داشته، امیدواریم امسال نیز مانند سال‌های گذشته شاهد نمایشگاهی پر بار باشیم.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از دیگر مهمانانی بود که در مراسم افتتاحیه کامکس 2012 سخنرانی کرد.
مطهری در این مراسم به نقش فناوری اطلاعات در برنامه پنجم توسعه اشاره کرد و گفت: از منظر مجلس نیازهای اساسی فناوری اطلاعات در بخش‌های مختلف برنامه پنجم توسعه لحاظ شده است که از حاضران می‌خواهم حتما این برنامه را مطالعه کنند.
وی افزود: مهم‌ترین بخش این برنامه ماده 46 قانون است که تحقق آن، حرکت بسیار شتابان همه مسوولان را می‌طلبد. وی اضافه کرد: طبق ماده 46 وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات موظف است با استفاده از توان بخش خصوصی با ایجاد شبکه ملی اطلاعات امکان دسترسی  به اینترنت و سطح خدمات را فراهم کند.
مطهری گفت: باید تا پایان برنامه تمام دستگاه‌های اجرایی و 60 درصد از خانوارها به شبکه اینترنت متصل شوند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :