آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 51264
تاریخ انتشار : 14 اردیبهشت 1393 10:30
تعداد بازدید : 887

با امضای تفاهم نامه بین پست و استانداری قم وارد فاز اجرایی شد

اتصال ۳۷میلیون کدپستی به سیستم اطلاعات جغرافیایی

مدیرعامل شرکت پست از آغاز اجرای طرح اتصال بانک اطلاعاتی کدپستی اماکن کشور به سیستم اطلاعات جغرافیایی خبر داد و گفت: این طرح در ابتدا به صورت فاز آزمایشی در شهر قم و برای ۷۴۰ هزار مکان اصلی در این شهر اجرایی می شود.

خبرگزاری مهر - حسین مهری با بیان امضای تفاهم نامه با استانداری قم برای اجرای طرح اتصال کدپستی ده رقمی منازل و اماکن تجاری و صنعتی به پارسل های شهری در فاز پایلوت اظهار داشت: در فاز نهایی این طرح، قرار است ۳۷ میلیون مکان شهری و روستایی دارای کدپستی ده رقمی به سیستم اطلاعات جغرافیایی متصل شوند. 
وی هدف از اجرای این طرح را مدیریت بحران برای دستگاه هایی مانند اورژانس و آتش نشانی و سایر نهادهای خدماتی عنوان کرد و گفت: با اجرای این طرح، در صورت تماس فرد با این سازمان ها، از طریق کدپستی، آدرس دقیق موقعیت مدنظر روی نقشه نشان داده می شود و سازمان هایی مانند اورژانس و آتش نشانی و پلیس می توانند به سرعت و بدون درخواست آدرس فرد به محل مدنظر مراجعه کنند. 
مدیرعامل شرکت پست با بیان اینکه در این طرح تلفن ثابت و همراه فرد به کدپستی متصل خواهد شد و آدرس دقیق از طریق این کدپستی در بانک اطلاعاتی جغرافیایی دیده می شود افزود: کدپستی ۱۰ رقمی افراد روی پارسل های شهری متصل شده و سیستم دقیقا مکان را شناسایی کرده و اطلاع رسانی می کند. 
مهری افزود: پس از برقراری این لینک ارتباطی در شهر قم، این سرویس در سایر شهر ها و روستاهای این استان اجرایی خواهد شد و پس از آن اتصال بانک کد پستی ده رقمی در سیستم GIS در کل کشور به اجرا درخواهد آمد. 
به گزارش فناوران استانداری قم و شرکت پست همچنین با هدف استفاده از فناوری اطلاعات در ارایه خدمات پستی تفاهم نامه همکاری امضا کردند. 
فناوران- این تفاهم نامه در سه محور به منظور گسترش استفاده از خدمات کد پستی به امضای حجت السلام و المسلمین صالحی منش استاندار قم و مهری، مدیر عامل شرکت پست رسید. 
این تفاهم نامه در راستای ثبت مستمر و به هنگام بانک کد پستی ده رقمی در سیستم GIS با استفاده از کد پارسل، ایجاد سرویس تبادل اطلاعات بین دستگاهی جهت ارایه کد پارسل (جغرافیایی) هر عارضه با استفاده از داده واسط کد پستی، به هنگام سازی چهارچوب کارگاهی در بانک اطلاعات کدپستی بر اساس طبقه بندی بین المللی ISIC، به امضای طرفین رسید. 
این تفاهم نامه به صورت پایلوت برای نخستین بار در کشور در استان قم اجرا می شود. 

4.jpg


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :