آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 51268
تاریخ انتشار : 14 اردیبهشت 1393 10:38
تعداد بازدید : 630

حوزه علمیه قم اظهارات منتسب به وزیر ارتباطات را رد کرد

روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در اطلاعیه ای درباره سخنان منتسب به وزیر ارتباطات در سفر اخیر به قم تاکید کرد: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به هیچ وجه در اظهارات خود صحبتی از رفع فیلتر فیس بوک به میان نیاورده است.
فناوران - این اطلاعیه روز شنبه در واکنش به انتشار اخباری مبنی بر اظهارات وزیر ارتباطات در خصوص تلاش وی برای رفع فیلتر فیس بوک منتشر شده است. 
در اطلاعیه دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم آمده است: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به دعوت دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، روز پنجشنبه مورخ ۱۱ اردیبهشت ماه جاری به منظور بازدید از مرکز ملی پاسخگویی به سووالات دینی و شرکت در جشنواره تبلیغ نوین و دیدار با مراجع عظام تقلید در قم حضور یافت. 
در این اطلاعیه افزوده شده است: با توجه به فضای ایجاد شده برای طلاب و فضلای اهل فن برای حضور در عرصه های مختلف تبلیغی از جمله فضای مجازی یکی از برنامه های وزیر، جلسه با مدیران مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی با هدف رفع موانع و مشکلات فنی در این عرصه بود که بدیهی است لزوم حضور اهل فن و متخصصین مرکز در این میان برکسی پوشیده نیست. 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به هیچ وجه در اظهارات خود صحبتی از رفع فیلتر فیس بوک به میان نیاورد، بلکه باتوجه به اظهارات مدیران مرکز ملی پاسخگویی به سوالات شرعی، مبنی بر امکان حضور پاسخگویان این مرکز در فضاهایی نظیر فیس بوک، ضمن تشویق این امر از آثار مثبت حضور متخصصان دینی در فضای مجازی سخن گفت و بر توانایی مدیریت این فضا تاکید کرد. 
برخی رسانه ها از قول آیت ا... سید احمد علم الهدی، امام جمعه مشهد آورده اند: در چند روز اخیر وزیر ارتباطات به رفع فیلتر فیس بوک اشاره کرده که متاسفانه اگر چنین چیزی صحت داشته باشد، این سخن به معنای آن است که دروازه فرهنگ خود را به سوی دشمنان اسلام باز کرده ایم. 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات روز پنجشنبه در دیدار از مرکز پاسخگویی به پرسش های دینی در قم، گفته بود: فقط ۱۵ درصد از محتوای فیس بوک به مطالب و تصاویر غیرقابل استفاده در ایران اختصاص دارد و بقیه آن مفید بوده و به راحتی در داخل کشور قابل استفاده و بهره برداری از آن قابل مدیریت است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :