آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 51284
تاریخ انتشار : 14 اردیبهشت 1393 11:5
تعداد بازدید : 747

کمیسیون افتای سازمان نصر تهران برگزار می‌کند:

سمینار آموزشی جلوگیری از نشت داده ها

کمیسیون افتای سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران سمینار آموزشی جلوگیری از نشت داده ها (Data Leakage Prevention) را برگزار می کند.
روابط عمومی نصر تهران – بهناز آریا رییس کمیسیون افتای این سازمان گفت: این سمینار که از سری سمینارهای آشنایی کمیسیون افتا است و با هدف فرهنگ سازی و ارتقا دانش امنیت عمومی برگزار می شود، قصد دارد مباحث عمومی مطرح در نشت داده ها و راه های جلوگیری از آن را بررسی کند. آریا درخصوص تعاریف مربوط به نشت داده ها (DLP) و لزوم جلوگیری از آن گفت: DLP مجموعه ای از فناوری ها را در برمی گیرد که با هدف جلوگیری از انتشار ناخواسته اطلاعات حیاتی تجمیع می شود. 
او با تاکید براینکه اطلاعات مهم ترین دارایی هر سازمان است، افزود: اولین برنامه هر سازمان برای جلوگیری از نشت اطلاعات، شناسایی و ارزیابی مخاطرات است. پس از این مرحله، سازمان ها راه های جلوگیری از محقق شدن این مخاطرات را بررسی می کنند. آریا در مورد اهمیت اطلاع رسانی درباره حفاظت از اطلاعات به عنوان یکی از محورهای بنیادی این سمینار گفت: با توجه به موج حملات سایبری که طی سال های اخیر بسیاری از شبکه های سازمانی و حتی اطلاعات فردی را مورد تهدید قرار داده، به نظر می رسد موضوع تامین امنیت و اطلاعات شبکه ها از طرق مختلف ضرورت بیشتری یافته است. این سمینار آموزشی قرار است چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ماه جاری از ساعت ۱۴ الی ۱۷ در محل دبیرخانه سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران برگزار شود. ازجمله محورهای این سمینار می توان به مواردی همچون آشنایی با تعاریف نشت داده، آشنایی با انواع اطلاعات و نحوه تعریف خط مشی های کاری، استراتژی های مدیریت ریسک داده ها، امنیت در End Point، حفظ محرمانگی و جامعیت داده ها، انواع روش های رمزنگاری، مدیریت دستگاه ها، امنیت شبکه و معرفی ده راهکار جلوگیری ازنشت داده ها اشاره کرد. مخاطبان این سمینار مدیران و کار شناسان حوزه های فناوری اطلاعات و امنیت اطلاعات، سیستم های مالی و اعتباری و بانک ها، مخابرات، شهرداری و کلیه خدمات و سرویس های عمومی، صاحبان کسب و کار، مدیران و کار شناسان در کلیه رشته های صنعت و علاقمندان به مباحث امنیت و جلوگیری از نشت اطلاعات هستند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :