آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 51285
تاریخ انتشار : 14 اردیبهشت 1393 11:7
تعداد بازدید : 773

آغاز به کار جشنواره 7 روزه هنرهای دیجیتالی

هنرهای دیجیتالی در ایران مغفول مانده است

مدیر آموزشگاه تخصصی هنرهای دیجیتالی اینورس با بیان اینکه هنرهای دیجیتالی در کشورهای پیشرفته موجب اشتغالزایی بسیار زیادی شده اما در ایران مغفول مانده است، گفت: برای ایجاد کارآفرینی و پرورش نیروهای متخصص در این زمینه، اقدام به برگزاری جشنواره هنرهای دیجیتالی به مدت یک هفته کرده ایم تا گامی برای توسعه هنرهای دیجیتالی در کشور برداشته باشیم.
5.jpg
فناوران- علیرضا اردوبادی با تاکید بر اینکه هنوز در ایران آنطور که باید به هنر دیجیتالی توجه نمی شود، گفت: در حالیکه در اکثر کشورهای دنیا میلیون ها نفر در زمینه هنرهای دیجیتالی مشغول به کارند و این حوزه بازار کار بسیار گسترده ای دارد، اما در ایران کمتر از صد نفر در این حوزه فعالیت می کنند. وی افزود: ایران دارای پتانسیل خوبی در این زمینه است و هنرهای دیجیتالی می تواند اشتغالزایی زیادی ایجاد کند، از این رو بر آن شدیم تا نیروهای متخصصی در این زمینه تربیت کرده و روانه بازار کار کنیم.  اردوبادی با بیان اینکه باید بیش از این به هنرهای دیجیتالی در کشور اهمیت داده شود، گفت: در حال حاضر بزرگ ترین مشکل نیروهای متخصص تربیت شده در زمینه هنرهای دیجیتالی، نبود بازار کار است که سعی کرده ایم با آموزش های تخصصی تر این بازار کار را برای آن ها ایجاد کنیم. 
وی افزود: با توجه به این موضوع، دغدغه اصلی ما راه اندازی فرایندهایی همچون آموزش، آگاه سازی و ایجاد انگیزه است که منجر به کارآفرینی شود. 
 جشنواره هفتگی هنرهای دیجیتالی
مدیر آموزشگاه تخصصی هنرهای دیجیتالی اینورس همچنین گفت: برای اینکه بتوانیم صنعت بزرگ هنرهای دیجیتالی را در کشور به وجود آوریم اقدام به برگزاری جشنواره ای در این خصوص کرده ایم. 
وی در توضیح افزود: این جشنواره از صبح روز شنبه شروع شده و تا جمعه ادامه دارد. از افرادی که در زمینه هنرهای دیجیتالی سررشته دارند دعوت شده در این جشنواره شرکت کنند تا در مدت زمانی معین آنچه را که فرا گرفته اند، معرفی کنند. 
اردوبادی گفت: در انتخاب افراد متخصص، الویت با جوانان است، اما کیفیت کار و نحوه معرفی نیز حایز اهمیت است. 
وی افزود: هم اکنون شرکت های انیمیشن سازی و تبلیغاتی زیادی هستند که از ما نیروی کار می خواهند و می توانیم افرادی که در این جشنواره امتیاز کسب کرده اند را به آن ها معرفی کنیم. وی اضافه کرد: در عین حال می توان هدف بلند مدتی را ترسیم کرد به این گونه که چند نفر از افراد کارآزموده و متخصص با سرمایه ای اندک در کنار یکدیگر اقدام به تاسیس شرکت کرده و آغاز به کار کنند. 

 هدف گذاری صادراتی
اردوبادی همچنین تاکید کرد: در حال حاضر هنرهای دیجیتالی ما به خصوص در زمینه انیمیشن سازی قابل رقابت با کارهای خارجی نیست، اما با تعلیم نیروی متخصص می توانیم در این مورد حرفی برای گفتن داشته باشیم و محصولات تولیدی را به کشورهای همسایه صادر کنیم. 
مدیر آموزشگاه تخصصی هنرهای دیجیتالی اینورس افزود: در حال حاضر بسیاری از معضلات صنعت فیلم سازی مربوط به دیجیتالی شدن آن است که متاسفانه سینماگران ما با این مقوله آشنا نیستند. 
وی افزود: ابزارهای لازم و نیروی انسانی جوان و خلاق در کشور موجود است اما هنرهای دیجیتالی آنطور که باید کیفیت لازم را ندارد. 

 نبود حمایت های دولتی
اردوبادی در ادامه با بیان اینکه مجوزی به نام هنرهای دیجیتالی در وزارت ارشاد تعریف نشده است، گفت: مجوز ما برای فعالیت هنرهای تجسمی است به همین دلیل نمی توانیم از تسهیلات دانش بنیان بهره مند شویم. 
وی افزود: مرکز رسانه های دیجیتالی نیز در بخش تولید از شرکت ها حمایت می کند در حالیکه آموزش پایه اولیه تولید با کیفیت است. 
مدیر آموزشگاه تخصصی هنرهای دیجیتالی اینورس در عین حال گفت: از سال آینده در بخش تولید محصولات در زمینه هنرهای دیجیتالی برنامه های خاصی داریم اما اکنون تنها به آموزش می اندیشم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :