آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 5129
تاریخ انتشار : 27 دی 1390 8:49
تعداد بازدید : 493

350 هزار ميليارد تومان صرفه اقتصادي با طرح پيشخوان دولت

رييس کانون کشوري دفاتر پيشخوان خدمات دولت و بخش عمومي غيردولتي گفت : دفاتر پيشخوان خدمات دولت در ارتباط مستقيم با شهروندان بوده و با حمايت واقعي دولت و فعاليت پيش بيني شده دفاتر در طرح شبکه الکترونيکي، 350 هزار ميليارد تومان در اقتصاد کشور صرفه جويي خواهد شد.

فناوران-  علیرضا فلاح با بيان اين مطلب گفت: شهروندان الکترونيکي به‌راحتي مي‌توانند از منزل و با ارتباط از طريق اين دفاتر خدمت مورد نياز را دريافت کنند.
 فلاح افزود: تمرکز خدمات در يک دفتر موجب آسان شدن امور براي شهروندان و کاهش تردد در سطح شهر و صرفه‌جويي در هزينه رفت و آمد و کاهش ترافيک در شهرها مي‌شود.
 رييس کانون کشوري دفاتر پيشخوان خدمات دولت با اشاره به رشد ضريب نفوذ تلفن همراه در کشور، افزود: بسياري از شهروندان بيش از يک سيم‌کارت تلفن همراه دارند و کاربران موبايل ICT منتظر ارايه سرويس‌ها و خدمات جديد توسط اپراتورها هستند.
فلاح درباره صنعت فناوري اطلاعات گفت: سرعت توسعه علم جايگاه ويژه‌اي براي اين صنعت ايجاد و آن را ابزار قدرتمندي در اختيار دولت‌هاي جهان و همچنين وسيله مناسبي براي ايجاد تعامل، تصميم سازي و انتقال داده‌ها قرار داده است.
وي تاکيد کرد: کشوري که به فناوري اطلاعات توجه مناسب نکند، به سرعت از چرخه رقابت جهاني در زمینه علم و صنعت دور شده و عقب خواهد ماند.
فلاح گفت: امروزه ضرورت بهره‌مندي صنايع از فناوري اطلاعات از اين جا مشخص مي‌شود که سيستم‌هاي مديريت، مالي و شاخه‌هاي ديگر صنعتي مبتني بر فناوري اطلاعات است و اين مساله نشان از اهميت، وسعت و تاثيرگذاري اين صنعت دارد که جايگاه آن را از ساير صنايع متمايز مي‌کند.
رييس کانون کشوري دفاتر پيشخوان خدمات دولت ادامه داد: يکي از رويکردهاي مهم براي توسعه صنعت فناوري اطلاعات، توسعه زيرساخت و ايجاد فضاي فعاليت براي بخش خصوصي و عدم دخالت عامرانه براي بسط و توسعه فناوري اطلاعات در ميان جوانان کشور و سرمايه‌گذاران است، از اين طريق توجه به اصل 44 قانون اساسي به درستي صورت گرفته، مغزافزار توانمندتر شده و موجبات توسعه صنعت بومي فراهم مي‌شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :