آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 51375
تاریخ انتشار : 15 اردیبهشت 1393 10:4
تعداد بازدید : 611

کاربران گوگل، اپل و فیس بوک از دسترسی دولت به اطلاعات شان آگاه می شوند

اپل، فیس بوک و گوگل اعلام کرده اند که با اعمال تغییراتی در سیاست های محرمانگی خود، از این پس کاربران را از درخواست نهادهای دولتی برای دسترسی به اطلاعات شان آگاه می سازند.
فناوران- بعد از افشاگری های ادوارد اسنودن درباره درخواست دولت آمریکا از غول های اینترنتی برای دسترسی به اطلاعات محرمانه کاربران، در ابتدا این شرکت ها شروع به شفاف سازی کردند تا از این طریق، دل کاربران خود را که به شدت به آنها بدبین شده بودند، به دست آورند. بعد از آن هم، چندین شرکت بزرگ اینترنتی جهان خواستار ممنوع شدن جاسوسی های آنلاین توسط دولت آمریکا شدند. اما با توجه به روند افزایش روزافزون درخواست پلیس آمریکا برای دسترسی به اطلاعات کاربران، این شرکت ها تصمیم جدیدی گرفته اند که به نظر منطقی تر و قابل پیشبرد است. 
اپل، فیس بوک و گوگل علی رغم مخالفت های اداره دادگستری آمریکا، تصمیم به گسترش سیاست های محرمانگی گرفته اند تا  کاربرانی را که دولت دسترسی به اطلاعات شان را خواستار شده، آگاه سازند.
براساس گزارش واشنگتن پست، شرکت های نام برده در صورتی این اقدام را انجام نخواهند داد که حکمی از دادگاه برای بررسی اطلاعات فردی بدون اطلاع وی برای آنها ارسال شود. در غیر این صورت این شرکت ها کاربران خود را از زمان و اطلاعات درخواستی دولت آگاه خواهند کرد. طبیعتا دولت آمریکا نیز علاقه چندانی به این سیاست ندارد و وزارت دادگستری ایالات متحده نیز از این امر نگران است که چنین حرکتی از سوی شرکت های فعال در حوزه فناوری زمان مورد نیاز را در اختیار مجرمان و تروریست ها قرار دهد تا شواهد و مدارک مربوط به اعمال مجرمانه خود را از بین ببرند.
گوگل این سیاست را از هفته جاری پیش گرفته و فقط در مواردی که احتمال به خطر افتادن جان افراد در میان باشد، از آن پیروی نخواهد کرد. سخنگوی اپل نیز در بیانیه ای اعلام کرد که مقامات این شرکت از اواخر ماه مه این سیاست را پیاده کرده و در اغلب مواردی که دولت درخواست اطلاعات کاربران را داشته باشد، به فرد مورد نظر اطلاع رسانی خواهند کرد. 
5.jpg


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :