آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 51378
تاریخ انتشار : 15 اردیبهشت 1393 10:10
تعداد بازدید : 668

گزارش اشتغال‌ وزارت ارتباطات به رییس جمهوری

اشتغال ۳۰ هزار نفری در سال ۹۳ با کمک ICT

جلسه ستاد هماهنگی اقتصاد مقاومتی صبح روز گذشته به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور و با حضور اعضا تشکیل شد.

فناوران- در این جلسه واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن ارائه گزارشی از برنامه های آن وزارتخانه در زمینه ایجاد اشتغال، در خصوص سند ایجاد فرصت های شغلی جدید و توسعه اشتغال از طریق ارتباطات و فناوری اطلاعات که توسط آن وزارتخانه تدوین شده است، توضیح داد. 
بر اساس این سند که مشتمل بر پنج محور ارتقا و گسترش بازار، تنظیم مقررات، توسعه و تحول در صنعت، افزایش مهارت و توانمندی نیروی انسانی، تجهیز منابع و تسهیل کسب و کار است، برنامه ایجاد اشتغال برای حداقل سی هزار نفر در سال ۹۳ در بخش های نرم افزاری و سخت افزاری مرتبط به اجرا گذاشته خواهد شد. 
همچنین پیش بینی می شود در سال های ۹۴ و ۹۵ در چارچوب این سند هر سال یکصد هزار فرصت شغلی جدید ایجاد شود. رئیس جمهور با قدردانی از تلاش های انجام شده در زمینه توسعه بخشی تاکید کرد که یکی از محورهای مهم در اقتصاد مقاومتی تکیه بر نیروهای انسانی کارآمد و متخصص داخلی و ایجاد اشتغال مولد برای جوانان تحصیلکرده کشور است که امید می رود بخشی از این هدف با اجرای برنامه های پیش بینی شده در این سند، تحقق یابد. 

4.jpg


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :