آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 51386
تاریخ انتشار : 15 اردیبهشت 1393 10:55
تعداد بازدید : 609

دستور به اپراتورهای تلفن‌همراه برای ایجاد شبکه اجتماعی

شورای عالی فضای مجازی مصادیق فیلترینگ را تعیین نمی کند

دبیر شورای عالی فضای مجازی درخصوص سیاست گذاری کلان برای شبکه های اجتماعی گفت: این شورا یک نهاد بالادستی و کلان کشور است و به سیاست های کلان این حوزه از جمله سیاست های حاکم بر شبکه های اجتماعی می پردازد و وارد مصادیق نمی شود.
ایرنا - محمدحسن انتظاری افزود: یکی از مسایل کلان در حوزه شبکه های اجتماعی تبیین سیاست های کلی است که پس از تصویب در شورای عالی برای اجرا به دستگاه های مربوطه ابلاغ خواهد شد و تعیین مصادیق طبق قانون بر عهده کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه است. 
 در آخرین جلسه شورا چه گذشت
دبیر شورای عالی و رییس مرکز ملی فضای مجازی کشور درباره آخرین جلسه شورای عالی فضای مجازی گفت: رییس جمهوری در این نشست بر لزوم صیانت از اخلاق و منافع ملی در فضای مجازی و بر اصل پالایش در این فضا تاکید کردند. 
وی گفت: واقعیت آن است که ارتقای توانایی سیستم های پالایش محتوا به سمت پالایش هوشمند از جمله راهکارهایی است که ضمن جلوگیری از اعمال محدودیت های ناخواسته و کلی امکان پیاده سازی سیاست ها را بر حسب ترکیب جمعیتی فراهم می کند و در عین حال با توجه به نیاز جامعه بایستی طرح ها و ابزارهای داخلی نیز توسعه یابند. 

 اپراتور ها شبکه اجتماعی راه بیندازند
وی افزود: همچنین در جلسه ای که با حضور مدیران عامل اپراتورهای تلفن همراه داخلی در مرکز ملی فضای مجازی برگزار شد نیز به آن ها تاکید شد هر چه سریع تر شبکه های اجتماعی داخلی را راه اندازی کنند و برنامه خود را در این خصوص به مرکز ملی فضای مجازی ارایه کنند. 

محمدحسن انتظاری.jpg


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :