آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 51388
تاریخ انتشار : 15 اردیبهشت 1393 10:59
تعداد بازدید : 508

علت افزایش انتقادها از وزیر ارتباطات

مدتی است که حجم و نوع انتقادها از عملکرد وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات شکلی شفاف تر و علنی تر به خود گرفته است. اما در خصوص علت تغییر میزان و شکل این انتقادات دلایل متعددی دخیل است.نخست آنکه دوره انتقال و تثبیت از نظر کاربران و کارشناسان در دولت به پایان رسیده و هر گونه تاخیر در اجرای وعده ها با استناد به گذشته و یا درخواست زمان بیشتر قابل قبول نیست.

سعید همتی
دوم آنکه وعده های وزیر ارتباطات دایماً در حال تغییر است. درباره سرعت اینترنت وعده بهبود 6 ماهه یعنی تا پایان سال قبل داده می شد که این وعده با جهشی دو ساله به پایان سال 94 به تعویق افتاد. نمونه دیگر نرخ مکالمات مخابراتی بود که وزیر ارتباطات مجبور به تجدید نظر و پذیرش تغییر آن شد، هر چند که در ابتدا بسیار سخت ایستادگی می کرد.
نمونه دیگر موضوع کاهش قیمت اینترنت گران ایران بود. در این مورد نیز وعده کاهش 20 درصدی قیمت اینترنت از سوی وزیر ارتباطات داده شد که در آن هم فعلا انقولت آمده و کاربران هم چیزی درک نکردند. موضوع گلایه ها از فیلترینگ را نیز می توان در همین راستا اضافه کرد.جالب آنکه مردم یا همان کاربران اینترنتی از نخستین روزها بی تعارف و به علت آنکه نگران دریافت نکردن پروژه یا مغضوب و بایکوت شدن از طرف وزیر ارتباطات باشند، به سرعت و سهولت به انتقاد از وزیر ارتباطات در خصوص سرعت و کیفیت اینترنت پرداخته و می پردازند. حالا اما رسانه ها نیز وارد گود شده و ملاحظاتی از جمله در نظر گرفتن زمان استقرار وزارت ارتباطات را کنار گذاشته و لب به انتقاد و پیگیری مطالبات گشوده اند.این روزها از طرح های نیمه کاره از دوره قبل گرفته تا انواع وعده های جدید وزیر ارتباطات که به سر و سامان درستی نرسیده اند مورد پرسش و انتقاد رسانه ها است.
سومین علت از افزایش انتقادها آنکه بسیاری معتقدند موضع وزیر ارتباطات خیلی روشن نیست. وزیر ارتباطات از آنجا که می خواهد در همه کار سیاست و دیپلماسی را در پیش بگیرد لاجرم از هر دو سو در حال شنیدن انتقاد است. یک سو کاربران و رسانه ها که نمی دانند وزیر ارتباطات مشخصا چه مواضعی داشته و تا کجا می توانند روی دوره مدیریت و وعده های او حساب کنند. و یک سو برخی مسوولان غیر دولتی که از وزیر ارتباطات به واسطه برخی اظهارات و اقداماتش انتقاد می کنند.و سرانجام چهارمین علت از بالاگرفتن انتقادات آنکه وزیر ارتباطات می توانست با بهره گیری از مشاوران با تجربه در حوزه ارتباطات عمومی و رسانه ای خود، نقص ها و کاستی های موجود را تا حد امکان بکاهد. اما حالا وزارت ارتباطات به واسطه آنچه در پی آمد باید هر روز یک بیانیه و پاسخ برای کاربران شبکه اجتماعی کلوب و سایر منتقدان آماده و ارسال کنند که اتقاقا چندان هم افاقه نمی کند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :