آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 5141
تاریخ انتشار : 27 دی 1390 9:9
تعداد بازدید : 564

گارتنر و CDI برای سه ماهه چهارم 1102 بررسی کردند

افت بازار سخت افزار، رشد درآمد شرکت های نرم افزاری

در آستانه اعلام گزارش هاي مالي شركت هاي حوزه IT، دو شرکت پژوهشی گارتنر و IDC پيش بيني کردند که درآمد حاصل از فروش قطعات رایانه ای در سه ماهه چهارم سال 2011 در مقایسه با مدت مشابه سال قبل کاهش چشمگیری خواهد داشت، اما شرکت های تولیدکننده نرم افزار از این نظر وضعیت بهتری خواهند داشت.

فناوران- تحلیل‌گران شرکت گارتنر گفته‌اند اوضاع اقتصادی نابسامان در اروپای غربی تاثير زیادی بر بازار رایانه داشته است، به طوری که ترانزیت قطعات رایانه‌ای در سه ماهه چهارم سال جاری با 4/1 درصد کاهش به 2/92 میلیون واحد رسیده است.
به گزارش همكاران سيستم ،شرکت IDC نیز برآورد کرده است که فروش رایانه‌های شخصی در سه ماهه چهارم سال 2011 با افت زیادی مواجه بوده است. IDC نیز علت افت بازار رایانه‌های شخصی را اوضاع نابسامان اقتصادی و کمبود هارد درایو به خاطر سیل تایلند و ظهور تبلت‌ها دانسته است.
پیش‌بینی‌ها حاکی از این است که سازندگان سخت‌افزار مثل اینتل، جونیپر و فیلیپس در سه ماهه چهارم 2011 با افت سود مواجه خواهند بود.
 همین پیش‌بینی‌ها حکایت از آن دارند که شرکت‌های نرم‌افزاری از نظر درآمد در این دوره، موقعیت بهتری خواهند داشت.
هم‌اکنون صنعت نرم‌افزارکه بزرگ‌ترین بخش از صنعت فناوری اطلاعات به شمار می‌رود، بیش از 25 درصد درآمد این بازار را به خود اختصاص داده است. در سال 2011 نیز شرکت‌های نرم‌افزاری موتور محرکه دنیای IT بوده‌اند.
 گزارش فروش شرکت SAP در این مدت گواهی بر این مدعا است. درآمد این شرکت در سه ماهه آخر 2011 با 11 درصد رشد به 5/4 میلیارد یورو رسیده است. اما برای قضاوت دقیق‌تر در این باره باید منتظر گزارش فروش شرکت‌های دیگری از قبیل مایکروسافت و
IBM ماند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :