آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 5145
تاریخ انتشار : 27 دی 1390 9:23
تعداد بازدید : 605

رییس اتحادیه صادرکنندگان نرم‌افزار وعده کرد:

صادرات 100میلیون دلار نرم افزار در سال 90

رییس اتحادیه تولیدكنندگان و صادركنندگان نرم افزار ایران از پیش بینی صادارت 100 میلیون دلاری نرم افزارتا پایان سال جاری خبرداد.

ایسنا- محمد رضا طلایی گفت: ‌جمع‌آوری اطلاعات و آمار رسمی ‌نرم‌افزارهای كشور كه مورد تایید سازمان توسعه كشور است، از سال 83 با رقم صادرات 230 هزار دلار آغاز شد و این رقم در پایان سال 88 به 75 میلیون دلار صادرات در سال رسید. رییس اتحادیه تولیدكنندگان و صادركنندگان نرم‌افزار اظهار داشت: در 9 ماهه نخست سال جاری نیز بالغ بر 80 میلیون دلار صادرات نرم‌افزار دركشور صورت گرفته است. وی افزود: با وجود مشكلات بسیار در زمینه فعالیت و صدور محصولات و كالاهای خود به سایر كشورها در این دوره بارها به عنوان صادر كننده نمونه در كشور انتخاب شدیم. طلایی مواردی مانند معافیت مالیاتی و عدم توانایی شركت‌های داخلی برای حضور در برخی نمایشگاه‌های خارجی را از جمله مشكلاتی دانست كه تولیدكنندگان و صادركنندگان نرم‌افزار با آن مواجه‌اند.
وی گفت: عدم ارزش گذاری محصولات از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی‌ نیز یكی دیگر از مواردی است كه تولیدكنندگان و صادركنندگان نرم‌افزار كشور با آن روبه‌رو هستند. این در حالی است که طلایی از مقاصد صادراتی نرم‌افزار ایران و نوع محصولات صادراتی سخنی نگفته است. در شرایطی که اقتصاد ایران با آن روبه‌روست و تشدید تحریم‌ها به نظر نمی‌رسد دستیابی به صادرات 100 میلیون دلاری به سادگی امکان‌پذیر باشد. از سوی دیگر تولیدکنندگان نرم‌افزار ایران همواره با مانع دیگری هم روبه‌رو بوده‌اند که عبارت است از نبود اطمینان طرف‌های خارجی سفارش دهنده نرم‌افزار به شرکت‌ها و محصولات ایرانی.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :